У Мін'юсті роз'яснили правила перетину кордону дітьми

У Мін'юсті роз'яснили правила перетину кордону дітьми

1157
Укрінформ
Без згоди батьків діти можуть самостійно виїжджати за кордон після 16 років, до досягнення цього віку виїхати за кордон можна у супроводі одного з батьків або людини, яка отримала нотаріальну згоду обох батьків.

Про це інформує прес-служба Мін'юсту у Facebook.

«Без згоди батьків діти можуть виїжджати самостійно за кордон після 16 років. До 16 років виїхати за кордон дитина може лише у супроводі одного з батьків або людини, яка отримала нотаріальну згоду обох батьків», - ідеться в повідомленні.

У Мін'юсті пояснюють: якщо дитина проживає з одним із батьків і хоче поїхати за кордон не з батьками (дідусем, бабусею, класним керівником), то це можна зробити на термін до 1 місяця, нотаріальної згоди одного з батьків, з ким живе дитина, буде достатньо.

Так, на кордоні потрібно показати нотаріальну згоду від одного з батьків про те, що ця людина уповноважена вивезти дитину за кордон, довідку про те, що дитина проживає з мамою чи татом (їх можна отримати в суді або органах опіки), документи, що підтверджують мету виїзду та термін перебування за кордоном, якими можуть бути довідка з медичного або навчального закладу про участь у конкретному конкурсі, бронювання квитків тощо.

Читайте також: На аліменти пішли майже 300 тисяч, зароблені під час суспільних робіт

Коли місце проживання другого з батьків відомо, він не ухиляється від сплати аліментів та належно виконує свої обов'язки, його/її необхідно поінформувати про тимчасовий виїзд дитини за межі України рекомендованим листом, зазначають у Мін'юсті.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-