Ізраїльські фахівці поділяться інклюзивним досвідом з українськими вчителями

Ізраїльські фахівці поділяться інклюзивним досвідом з українськими вчителями

2040
Укрінформ
Наприкінці жовтня ізраїльські фахівці проведуть низку семінарів з інклюзивного навчання для українських освітян у Києві, Львові, Одесі та Запоріжжі.

Про це розповіла генеральний директор директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН Лариса Самсонова, повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

"Упродовж двох тижнів будуть організовані дводенні лекції та практичні семінари, орієнтованими містами навчання будуть Київ, Львів, Одеса, Запоріжжя. На них будуть запрошені керівники інклюзивно-ресурсних центрів, директори шкіл та вчителі", - йдеться у повідомленні.

Ізраїльська система інклюзивної освіти має багато особливостей, які б корисно було запозичити Україні. "Для мене це стало очевидним після поїздки до Ізраїлю за програмою MASHAV. Ми були надзвичайно вражені тим, як там проходить інтеграція дітей з особливими освітніми потребами у суспільство, і раді, що наші партнери погодилися допомогти українським вчителям на шляху до інклюзії», - розповіла очільниця директорату.

Зокрема, Самсонова відзначила низку цікавих системних речей, що притаманні саме системі інклюзивної освіти Ізраїлю.

Приміром, там діє механізм зворотної інклюзії - коли до спеціальних класів на деякі уроки приходять діти зі звичайних. Усе проходить у межах одного навчального закладу. Ізраїльські педагоги наголошують, що такий підхід до інклюзії допомагає запобігати булінгу ще на ранніх етапах.

Школярі з різними порушеннями розвитку можуть навчатися в інклюзивному класі на доступних для них уроках. Якщо ж якийсь предмет є складним для дитини, то вона має індивідуальні заняття з асистентом вчителя.

Також в Ізраїлі діють різноманітні центри для дітей від 0 до 21 року, вони організовані недержавними організаціями. У закладі, окрім персоналу, працюють також волонтери, і тільки на 40% такі центри фінансуються державою - це хороший приклад державно-приватного партнерства, налаштованого на спільне вирішення соціальних проблем суспільства. В одному з них, в центрі Шалва, є програма раннього втручання, інклюзивний садок, профорієнтаційний коледж, а також ресторан, де працюють люди з інвалідністю.

Кожен учень раз на тиждень може залишитися у закладі на ночівлю, раз на місяць - на вихідні. Таким чином, це сприяє ще кращій соціалізації дітей, а їхні батьки мають змогу відпочити.

Читайте також: У школах створять інклюзивні групи подовженого дня - МОН

«Ми думатимемо над тим, які елементи інклюзивної освіти Ізраїлю було б доречно запровадити й в Україні. Зараз наша інклюзивна освіта динамічно розвивається і це відкриває додаткові можливості. Якщо у 2016-2017 році на інклюзії навчалося майже 4500 учнів, то у 2017-2018 їх вже було приблизно 7500, а разом зі спеціальними класами в звичайних школах це 12179 дітей. По всій Україні активно створюються інклюзивно-ресурсні центри. Наша ціль - не просто посадити дитину з особливими освітніми потребами в клас, а забезпечити їй якісну освіту та соціальну інтеграцію», - наголосила Самсонова.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-