Україна готує позов до ЄСПЛ проти Росії щодо політв'язнів

Україна готує позов до ЄСПЛ проти Росії щодо політв'язнів

Укрінформ
Україна наступного тижня подасть позов до Європейського суду з прав людини проти Росії щодо українських політичних в'язнів.

Про це повідомив заступник міністра юстиції України Сергій Пєтухов в ефірі "5 каналу".

"Наступного тижня ми подаємо міждержавний позов проти Російської Федерації стосовно всіх наших політв'язнів, тому що це є така певна категорія людей, яких Росія спеціально переслідує за їхню підтримку територіальної цілісності України, за їхню проукраїнську позицію, викрадаючи їх в Криму чи на території Російської Федерації", – сказав заступник міністра.

Він пояснив, на що спрямований цей позов до ЄСПЛ.

На його думку, цей позов до ЄСПЛ приверне увагу до політв'язнів Кремля.

"Часто немає абсолютно жодних підстав у чомусь цих людей звинувачувати. Це можуть бути наші журналісти чи активісти, яких звинувачують у тероризмі чи якійсь іншій дурні. Відповідно, подавши цей позов до Європейського суду з прав людини, ми привернемо увагу до цілої категорії осіб. Тому що зазвичай знають прізвища Сенцова, Кольченка, Сущенка, можливо, ще кількох, але таких людей кілька десятків. І увага Страсбурзького суду забезпечить щонайменше те, що в них будуть людські умови утримання", – переконаний заступник міністра Мін'юсті.

Читайте також: Екс-в'язень Ларінов: Консул України не бачив російського паспорта Костенка

Як зазначив Пєтухов, Росія побоюється міжнародного осуду, і коли є увага міжнародних організацій до конкретних українців, які перебувають у в'язниці, для них покращують умови утримання, дозволяють відвідання.

"А також це в перспективі можливість звільнити їх через рішення Страсбурзького суду... Це той шлях, який ми обрали для того, щоб привернути увагу до цієї категорії людей і таким чином, через рішення суду, тиснути на Росію з вимогою звільнити їх через безпідставність їхнього переслідування", – підкреслив він.

Як повідомлялося, у Росії і анексованому Криму утримують майже 70 українських політв'язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-