За 2 роки у Греції достроково звільнили від покарання за перевезення нелегалів 21 українця

За 2 роки у Греції достроково звільнили від покарання за перевезення нелегалів 21 українця

Укрінформ
Протягом останніх двох років у Греції достроково звільнили 21 українця, які були засуджені до різних термінів ув'язнення за перевезення нелегальних мігрантів.

Про це заявив журналістам заступник директора Департаменту консульської служби - начальник управління консульського забезпечення МЗС України Василь Кирилич, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Вищою верхньою межею покарання за такий злочин (перевезення нелегальних мігрантів. - ред.), а в Греції він прирівнюється до вбивства, є 25 років. Особа не може більше відбувати покарання, аніж 25 років. Але й ті, які засуджені до 25 років, як правило, відбуватимуть покарання 7-7,5 років. До прикладу, за останніх два роки звільнено 21 українця. Як правило, це категорія українців, які були засуджені до 10 років", - сказав Кирилич.

Він пояснив, що на формування вироку за перевезення нелегальних мігрантів у Греції впливають кілька факторів, зокрема, скільки нелегальних мігрантів було на яхті, чи були серед них діти, люди похилого віку і вагітні жінки, в якому технічному стані вона була і чи були на ній рятувальні засоби.

"Таким чином, є категорія українців, які засуджені до 10 років, і є засуджені до 25 років. Я вкотре наголошую, що вироки на сотні років - це морально-превентивні цифри, які слугують інструментом застереження всіх інших від вчинення подібного правопорушення", - акцентував Кирилич.

Він також зазначив, що є низка чинників, які впливають на зменшення терміну відбування покарання засуджених грецьким судом за перевезення нелегальних мігрантів.

"Якщо вони працюють у закладі тримання, відвідують школу, вивчають грецьку мову, звичаї, традиції і ремесла Греції - це також впливає на зменшення термінів ув'язнення. День праці утримуваної особи зараховується за три", - поінформував Кирилич.

Читайте також: У лісах Закарпаття рятувальники знайшли нелегалів з Індії та Пакистану

Стосовно кількості українців, які наразі відбувають покарання у Греції, він зауважив, що наразі у МЗС оперують цифрою 150 осіб, проте вона не є статичною, і може змінюватися.

"Під час мого відрядження до Греції у червні керівник однієї з колоній повідомив, що найближчим часом трьох громадян України, які перебувають у в'язниці в Нафпліон, буде звільнено", - зазначив заступник директора Департаменту консульської служби МЗС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-