Рахункова палата назвала

Рахункова палата назвала "некоректні" цифри витрат на Євробачення - Наливайко

668
Укрінформ
Фактично у 2016-2017 роках з державного та місцевого бюджетів на проведення пісенного конкурсу «Євробачення-2017» в Києві було використано 518,1 млн грн, а не понад 787 млн грн, як стверджує Рахункова палата України.

Про це в ексклюзивному коментарі Укрінформу повідомив голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко з приводу заяви Рахункової палати України за підсумками перевірки використання коштів на Євробачення-2017. 

Зокрема, коментуючи відповідну заяву РПУ від 26 липня 2018 року, Наливайко, насамперед, подякував Рахунковій палаті «за високу оцінку рівня проведення пісенного конкурсу Євробачення в Україні. Це беззаперечний успіх держави Україна, міста Києва і новоствореної НСТУ». 

Голова Держкомтелерадіо нагадав, що Євробачення - це найбільше музичне шоу у світі, друге рейтингове шоу після Олімпійських ігор. «Трансляцію з Києва переглянуло понад 200 млн глядачів на всіх континентах. До нас прибули 42 іноземні делегації, 64 000 глядачів, з них 37,4% іноземці, переглянули 9 шоу. 60 000 туристів, з них 20 000 іноземні, відвідали Київ», - наголосив Наливайко.

Він навів результати дослідження Інституту світової політики, згідно з якими 52% опитаних сказали, що Україна під час Євробачення перевершила їхні очікування, а 92% висловили бажання повернутись в Україну знову.

Голова Держкомтелерадіо також навів цифри витрат на Євробачення-2017 з державного бюджету і бюджету Києва, до яких було дотичне НСТУ і Держкомтелерадіо як головний розпорядник. За його інформацією, на проведення пісенного конкурсу було використано 325,3 млн грн з державного бюджету і 192,8 млн грн - субвенція місцевого бюджету Києва.

«Фактично в 2016-2017 роках з державного та місцевого бюджету на проведення ПКЄ використано 518,1 млн грн. Всі інші кошти, в основному, це витрати Києва на інфраструктуру (ремонт станції метро, енергетика, дороги, освітлення, тощо), до яких оргкомітет відношення не мав, і включення їх в перелік витрат конкурсу, на мій погляд, некоректне», - наголосив Наливайко.

Для порівняння він навів цифри про витрати на проведення Євробачення в інших країнах. Так, проведення цього конкурсу в Баку коштувало 46 млн доларів, в Москві - 44 млн доларів, Відні - 42 млн доларів, Копенгагені - 60 млн доларів.

Читайте також: Рахункова палата заявляє про «значні недоліки» у витратах на Євробачення-2017

Щодо заяв Рахункової палати про незаконність використання коштів, зокрема, про «допущене неефективне управління 9 млн грн», Наливайко пояснив: «Мова йде про невикористані і повернуті 2 млн грн до держбюджету і 7 млн грн - до бюджету міста Києва”. Що стосується 13,4 млн грн, які, як вважає РПУ, використано ПАТ НСТУ неекономно, то йдеться про преміювання працівників НСТУ, які брали участь в організації і проведенні конкурсу. “Можливо, й неекономно, але без порушень при нарахуванні. І це за весь період підготовки і за участі великої кількості співробітників компанії, посадові оклади в якій на той час становили 3-5 тис. грн. Саме ця команда отримала 87 млн грн доходів від проведення ПКЄ», - зазначив він.

Також голова Держкомтелерадіо пояснив використання ПАТ НСТУ 46,2 млн грн «з порушенням чинного законодавства». За його словами, з цієї суми 44,3 млн грн - це порушення деяких статей Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». «Мова йде про відсутність на момент проведення аудиту підтверджуючих документів щодо складових відомостей послуг, сертифікатів, порушення періодів звітності, фактичне перевищення капітальних видатків у порівнянні з плановими. Рік тому подібні зауваження були в Акті Держаудитслужби, але її голова Лідія Гаврилова роз'яснила їх на власній прес-конференції. Це порушення ведення бухгалтерського обліку. Сьогодні, на жаль, деякі ЗМІ мусують тему, що це збитки, крадіжки, зловживання. Ні, це порушення правил ведення обліку», - сказав голова Держкомтелерадіо. 

За його словами, «у цій сумі є й серйозне порушення з боку ПАТ НСТУ. Це використання 1,6 млн грн не за цільовим призначенням. І це єдина претензія аудиторів, згідно якої колегія Рахункової палати планує звернутись до правоохоронних органів. Підкреслюю - єдина! Мова йде про здійснення виплат за створення промороликів ПКЄ з поточних видатків і водночас оприбуткування за даними бухобліку як капітальних видатків. Всі інші процедури, в тому числі тендерні, були проведені з цієї позиції правильно». 

Як зазначив Наливайко, «це - бухгалтерська помилка. І ми як головний розпорядник несемо за це відповідальність, хоча виявити цю помилку було можливо тільки при суцільній перевірці первинних документів НСТУ. Ціна цієї помилки - може бути стягнення бухгалтеру але, наскільки мені відомо, склад дирекції ПКЄ не вважає це бухгалтерською помилкою і буде відстоювати свою правоту в суді». 

Крім того, Наливайко нагадав, що 128 млн грн з виділеного державного фінансування на проведення Євробачення були не використані і потім, за рішенням уряду, - перерозподілені на фінансову підтримку НСТУ у зв'язку з його недофінансуванням в 2017 році. Так само і майно, закуплене для Євробачення на 35 млн грн, залишилось у розпорядженні мовника.

Як повідомив Наливайко, торік «з травня по жовтень 8 ревізорів Державної аудиторської служби перевіряли проект, в цьому році, з березня по липень, - 7 аудиторів Рахункової палати. Ми вдячні їм за високопрофесійний і принциповий підхід, за велетенську проведену роботу, виявлення помилок та слушні поради».

Водночас, за його словами, «ніхто не звертав увагу на те, що одночасно з проведенням ПКЄ ми успішно провели ключову медіареформу, створили Суспільне телебачення і радіомовлення, практично 100% відбулась зміна управлінської команди «на переправі». Напевно, не вистачає ще знань та досвіду». 

«Ми обов'язково зробимо висновки. Але зі страхом думаємо про те, де зібрати команду професіоналів, якщо в наступному році в Ізраїлі на конкурсі Євробачення переможуть наші співаки. А вони це можуть, бо їх аудитори і ревізори майже рік перевіряти не будуть», - зазначив Наливайко.

Як повідомлялося, Рахункова палата 26 липня заявила про «значні недоліки» у використанні коштів на проведення Євробачення-2017 в Україні. «На підготовку та проведення пісенного конкурсу в Україні була витрачена колосальна сума - понад 787 млн грн. Але, на жаль, Державний комітет телебачення і радіомовлення України та Національна суспільна телерадіокомпанія України не забезпечили повною мірою її економного використання», - сказав голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-