Рахункова палата заявляє про «значні недоліки» у витратах на Євробачення-2017

Рахункова палата заявляє про «значні недоліки» у витратах на Євробачення-2017

1285
Укрінформ
Рахункова палата України виявила значні недоліки у використанні коштів на проведення пісенного конкурсу Євробачення-2017 в Україні.

Про це повідомляє управління інформаційної політики РПУ.

«На підготовку та проведення пісенного конкурсу в Україні була витрачена колосальна сума - понад 787 млн грн. Але, на жаль, Державний комітет телебачення і радіомовлення України та Національна суспільна телерадіокомпанія України не забезпечили повною мірою її економного використання», - наголосив голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

Зокрема, йдеться у повідомленні, «Національна суспільна телерадіокомпанія України з порушенням чинного та бюджетного законодавства використала 46,2 млн грн, з яких - 1,6 млн грн не за цільовим призначенням; 13,4 млн грн - неекономно; допущено неефективне управління 9 млн грн. Є також і прострочена дебіторська заборгованість - 0,7 млн грн».

Крім того, до цього часу не повернуті 430,6 млн грн, які були перераховані Європейській мовній спілці з резервного фонду Держбюджету у 2016 році. Ці кошти були фінансовою гарантією для забезпечення проведення Євробачення. І на них зараз накладений арешт, зазначає РПУ.

Також Рахункова зазначила, що «через неналежний контроль ПАТ «НСТУ» за виконанням власних розпоряджень та відсутність дієвого контролю Держкомтелерадіо як органу управлінням майном виключні майнові права інтелектуальної власності загалом на суму 33,9 млн грн, за даними бухгалтерського обліку, не обліковуються. А це - порушення Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Читайте також: Євробачення в Ізраїлі може й не відбутися через брак коштів - ЗМІ

За даними РПУ, «загалом на підготовку та проведення в Україні у 2017 році Євробачення із загального фонду держбюджету витрачено 325,3 млн грн; 192,8 млн грн субвенцій з місцевого бюджету м. Києва; 77,4 млн грн коштів від господарської діяльності, отриманих ПАТ «НСТУ» під час підготовки конкурсу. Крім того, на ці заходи були також спрямовані кошти інших центральних органів виконавчої влади України та КМДА у сумі 192 млн грн. Сукупні витрати - 787,5 млн грн».

«Було багато спекуляцій навколо того, чи здатна Україна провести конкурс такого масштабу. Аргументи різні - воєнні дії на Сході, недостатньо висока безпекова ситуація, суттєві організаційні проблеми. Але Україна впоралася з усіма викликами та значно підвищила свій імідж у світі. Але до фінансової сторони організації та проведення конкурсу у Рахункової є серйозні претензії. І найбільше обурює те, що чиновники, які сьогодні через брак фінансування не пускають маленьких українців на дитяче Євробачення, свого часу не змогли ефективно використати кошти на проведення пісенного конкурсу в Україні», - наголосив Пацкан.

Як повідомлялося, у жовтні 2017 року голова Держаудитслужби Лідія Гаврилова повідомила, що Національна суспільна телерадіокомпанія України, яка відповідала за організацію і проведення Євробачення-2017, не вдавалася до системних порушень і зловживань, які б свідчили про розкрадання державних коштів. Гаврилова зазначила, що ревізією встановлено незаконні та неефективні використання коштів державних ресурсів на суму 8,6 млн гривень. Наприклад, до кошторису конкурсу помилково не було включено 3,4 млн грн, які належать НСТУ, - це доходи від офіційного туроператора за бронювання місць у готелях. Крім того, коментуючи інформацію про порушення законодавства на загальну суму 468,7 млн грн, Гаврилова сказала: "Це є порушення ведення бухгалтерського обліку. Наприклад, невідображення в обліку кредиторської заборгованості - як неоформлення права власності на відеоматеріали. Також були проведені господарські операції за процедурами закупівлі - 85 процедур - з окремими недотриманнями норм щодо оформлення і проведення закупівель... Сьогодні, на жаль, у ЗМІ мусується тема, що це є збитки, розкрадання, зловживання. Ні, це порушення ведення обліку і порушення законодавства закупівель щодо оформлення і проведення процедур", - підкреслила вона.

9 липня 2018 року НСТУ повідомила, що учасник від України цьогоріч не зможе взяти участь у Дитячому Євробаченні через критичне недофінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Як повідомляє "UA: Суспільне", у розподілі видатків державного бюджету України на 2018 рік для НСТУ передбачено лише 776 млн грн, що не покриває поточних операційних витрат компанії до кінця 2018 року, оскільки це фінансування вдвічі менше суми, гарантованої Законом України "Про суспільне телебачення і радіомовлення України", де йдеться, що бюджет НСТУ має становити 0,2% видатків загального фонду державного бюджету України за попередній рік, тобто 1,54 млрд грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-