Експерт розповів, що допоможе інтегрувати ромів у суспільне життя

Експерт розповів, що допоможе інтегрувати ромів у суспільне життя

Укрінформ
Інтегрувати ромську громаду у суспільне життя України і вирішити низку супутніх проблем допоможе освіта. Зокрема, навчання ромів з багатодітних сімей за квотами у закладах вищої освіти буде стимулом для інших представників ромської спільноти. 

Таку думку висловив голова Асамблеї національностей Ровшан Тагієв під час круглого столу стосовно проблем інтеграції ромів, який відбувся в Укрінформі 24 липня.

«Ми як Асамблея національностей вже не перший раз пропонуємо створити організаційний комітет за участі і представників парламенту, і влади, і громадських організацій, і ромської спільноти для вирішення багатьох питань. Це пов'язані і з паспортизацією, є складнощі, пов'язані з освітою. ... На жаль не всі роми до кінця можуть отримувати освіту. І одна з головних пропозицій по сфері освіти: домогтися на рівні уряду, щоб як мінімум одна дитина з багатодітної ромської родини мала квоту для безкоштовного навчання у виші, поза конкурсом. Якщо ця дитина закінчила школу і склала ЗНО», - сказав Тагієв.

Він висловив упевненість, що діти з таких родин, будуть своїм прикладом підтягувати молодших братів і сестер і мотивувати їх навчатися.

Читайте також: Рада старійшин ромів хоче їх "прописати" і працевлаштувати на Закарпатті

Окрім цього, він уточнив, що багатьох дівчат ромської національності, особливо в західних регіонах країни, видають заміж в 12-15 років, і це створює перепони для їх подальшої освіти та соціалізації.

«Освітня сфера надасть великий поштовх.... Я впевнений, що це питання (освіти ромів - ред.) одночасно вирішить і проблему народжуваності. В сім'ях буде не по 10 дітей в кожній, а менше. Так, в ряді громад видають дівчат заміж в 12-14 років. Дитина, яка ще сама не виросла, не отримала освіти, вже в 14-15 років народжує дитину, а потім другу, третю», - сказав Тагієв.

За його словами, існує проблема і соціального захисту ромів. Оскільки Міністерство соціальної політики не може забезпечити надання ромській спільноті відповідних соціальних послуг через відсутність у великої кількості представників цієї громади документів.

Він зазначив, що всі пропозиції, які будуть опрацьовані в результаті обговорення проблем ромів, будуть запропоновані уряду, парламенту та Адміністрації Президента.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-