Поліція перевірить нелегальних мігрантів, аби відсіяти

Поліція перевірить нелегальних мігрантів, аби відсіяти "кримінальних"

738
Укрінформ
Національна поліція розпочала загальнодержавну спецоперацію «Мігрант», метою якої є виявлення, документування та припинення злочинної діяльності іноземців, які прибули в країну для вчинення злочинів.

Превентивні заходи стартують за ініціативою Нацполіції згідно із дорученням МВС та триватимуть до кінця літа, повідомляє прес-служба НПУ.

Перший заступник голови Нацполіції Сергій Яровий під час наради наголосив, що цільові превентивні заходи з нагляду та контролю за виконанням законодавства у міграційній  сфері здійснюються спільними силами Нацполіції, Державної міграційної та Державної прикордонної служб України.

«Ми проаналізували ситуацію з нелегальними мігрантами, і у нас є серйозні питання. Тому організовуємо, проводимо оперативно-профілактичне відпрацювання «Мігрант», аби виправити цю ситуацію», – підкреслив він.

Перший заступник голови Нацполіції В’ячеслав Аброськін наголосив, що завданням поліцейських є виявлення кримінальних елементів, які проникли на територію нашої держави з метою вчинення протиправних дій. 

«За 2017 рік іноземцями було скоєно близько чотирьох тисяч кримінальних правопорушень. Тільки за шість місяців 2018 року – вже фактично півтори тисячі. Робимо акцент на документуванні злочинної діяльності саме «кримінальних авторитетів», так званих «злодіїв у законі», які мають намір впливати на криміногенну обстановку в країні», – повідомив він.

За його словами, з початку року виявлено понад 100 груп нелегальних мігрантів та загалом понад 500 іноземців.

Окрім того, завдяки спецзаходам, які тривали в країні упродовж лютого-травня, у вчиненні злочинів було повідомлено про підозру 392 іноземцям. Правоохоронці виявили 42 «кримінальних авторитети», з них сім – так звані «злодії у законі». 

Читайте також: У тюрмах Греції перебуває 161 українець - Денісова

Для забезпечення обміну інформацією та повної міжвідомчої взаємодії у виявленні порушників вимог перебування в Україні, іноземців, які вчиняють злочини на території країни, притягнення їх до відповідальності та видворення за межі держави на базі Ситуаційного центру Нацполіції буде розгорнуто діяльність міжвідомчого Ситуаційного центру.

Окрім того, заплановано спільні тактико-спеціальні навчання Національної поліції, Державної міграційної служби, Державної прикордонної служби, Державної служби з надзвичайних ситуацій та Національної гвардії України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-