Луценко наполягатиме на арешті продавців немовлят з BioTexCom

Луценко наполягатиме на арешті продавців немовлят з BioTexCom

2212
Укрінформ
ГПУ наполягатиме на арешті представників фірми BioTexCom причетних до комерційного сурогатного материнства.

Про це сказав на брифінгу Генеральний прокурор Юрій Луценко

"Корпорація BioTexCom провела щонайменше тисячу операцій по сурогатному материнству і, на жаль, у багатьох випадках не було дотримано норм закону про необхідність біоматеріалів, принаймні від одного із батьків усиновителів. У зв'язку з цим, слідство буде наполягати на арешті всіх, хто підозрюється в скоєнні даного злочину", - сказав він.

Також він закликав усіх потерпілих від діяльності цієї фірми звертатись до правоохоронних органів.

Луценко зауважив, що по цій справі обвинувачення має ще статтю про уникнення від податків.

Читайте також: Клініка репродуктивної медицини BioTexCom продавала немовлят - ГПУ

"Достатньо серйозні різниці між тисячами євро, які отримала від кожного із іноземних подружжів фірма, і тими невеличкими сумами, які сплачували сурогатним українським матерям, виводились через фіктивні фірми без сплати податків. Суми переводились у готівку і присвоювались. Цей злочин викриває новий вид заробітку", - заявив він.

Луценко закликав МОЗ та ВР ухвалити законодавчі і нормативні рішення з цього питання, щоб унеможливити комерційне сурогатне материнство, від якого більшість країн світу відмовились.

Він також зауважив, що проблеми із сурогатним материнством посилились після ухвалення владою Індії заборони на комерційне сурогатне материнство. Центр такої діяльності перемістився в Україну, "і тепер Україна є однією з найбільших операторів цього бізнесу".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-