НАБУ оскаржує закриття “справи рюкзаків”

НАБУ оскаржує закриття “справи рюкзаків”

1202
Ukrinform
Національне антикорупційне бюро оскаржує постанову про закриття так званої “справи рюкзаків”.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

“Національне антикорупційне бюро скерувало до САП скаргу на постанову прокурора Василя Кричуна про закриття кримінального провадження в частині підозри екс-заступника міністра внутрішніх справ та фізичної особи-близького родича очільника МВС, які, на переконання детективів НАБУ, причетні до розкрадання 14,5 млн грн при закупівлі рюкзаків для потреб Національної гвардії”, - йдеться в повідомленні.

Як зазначають у НАБУ, станом на 18:00 годину 13 липня Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою так і не було надано матеріалів, які б підтверджували правові підстави закриття провадження стосовно двох ключових підозрюваних у справі. Скаргу адресовано вищому за посадою прокурору, а саме керівникові САП. Згідно з КПК, Назар Холодницький має розглянути дану скаргу та прийняти рішення впродовж трьох днів з моменту її одержання. Таким чином, до кінця наступного тижня громадськість матиме можливість почути його персональну позицію щодо обґрунтованості рішення прокурора.

“Слідство вважає, що в ході досудового розслідування здобуто достатньо доказів, які свідчать про причетність екс-посадовця МВС та близького родича очільника цього міністерства до розкрадання 14,5 млн грн”, - наголошують у НАБУ.

Зокрема, детективи стверджують, що надали відео з доказами, здійснили близько 33 обшуків, 170 допитів свідків, 46 економічних, товарознавчих та інших експертиз, 80 виїмок документів.

Читайте також: Третій підозрюваний у "справі рюкзаків" взяв на себе вину - САП

“У квітні 2018 року саме прокурори САП визнали, що фактів, які містяться у 76 томах «справи рюкзаків», достатньо для того, щоб йти з ними до суду й доводити винуватість усіх трьох підозрюваних. Саме прокурори САП дали детективам НАБУ доручення відкрити матеріали кримінального провадження для ознайомлення стороні захисту та готувати обвинувальний акт”, - заявляють у НАБУ і додають, що вже за два місяці, 10 липня, з невідомих причин прокурор САП Василь Кричун, не повідомивши НАБУ, відновив слідство у справі і цього ж дня виніс постанову про закриття кримінального провадження стосовно двох ключових підозрюваних, переклавши усю провину на приватного підприємця, який за документами постачав ці рюкзаки.

Детективи НАБУ стверджують, що цьому рішенню передувало проведення допиту прокурором всіх трьох на той момент підозрюваних осіб. “Яку саме інформацію сповістили ці особи прокурору в ході допиту, після чого той радикально змінив погляд на долю кримінального провадження, наразі невідомо: протоколи допиту детективам не надані, а текст постанови про закриття не містить деталей. Розпитати самого Василя Кричуна про підстави його рішення не є можливим, оскільки на наступний день після підписання згаданої постанови, він вирушив у закордонну відпустку”, - йдеться в повідомленні.

Розслідування фактів зловживань при закупівлях рюкзаків для потреб МВС України детективи НАБУ розпочали у березні 2016 року.

В жовтні 2017 року трьом особам повідомлено про підозру у вчиненні злочину, кваліфікованого за ч.5 ст. 191 КК України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

В квітні 2018 року всім підозрюваним та їхнім адвокатам повідомлено про про завершення досудового розслідування та відкрито матеріали кримінального провадження для ознайомлення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-