МВС береться за інтеграцію ромів в українське суспільство

МВС береться за інтеграцію ромів в українське суспільство

Фото
1069
Ukrinform
Відбулося перше засідання постійної робочої групи з питань правоохоронної та міграційної діяльності з виконання Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року.

Про це йдеться на сайті МВС.

«Ніхто в українському суспільстві не має відчувати себе аутсайдером. Треба створити умови, за яких всі зможуть повноцінно інтегруватися в Українське суспільство, встановити довірливі відносини між людиною та державою. Будь які форми дискримінації недопустимі у сучасній демократичній правовій Україні», - наголосила заступник міністра внутрішніх справ.

За її словами, необхідно врегулювати прогалини у законодавстві та розробити відповідні алгоритми взаємодії для того, аби всі почувалися безпечно та мали рівний доступ до соціальних та адміністративних послуг. "Ми маємо перейти від декларативних намірів до практичних дій", - сказала Ковальчук.

У свою чергу, спеціаліст проекту Ради Європи з питань ромів Зола Кондур зауважила, що офіс Ради Європи в Україні наразі запускає проект щодо національних меншин. «У ньому наявний ромський компонент. Він передбачає міжінституціональну співпрацю задля вирішення всіх проблемних питань, зокрема документування ромів та забезпечення безпеки в місцях компактного та стихійного проживання ромської національної меншини», - зазначила вона.

Читайте також: Неповнолітнього нападника на табір ромів відпустили під домашній арешт

До робочої групи увійшли представники МВС, Нацполіції, Державної міграційної служби, Національної академії внутрішніх справ, Офісу Ради Європи в Україні, Міністерства соціальної політики, Міністерства юстиції, Міністерства культури, СБУ, КМДА, ромських громадських організацій.

Члени робочої групи затвердили проект Плану своєї роботи. Серед пунктів документу: профілактична робота з населенням в місцях стихійних поселень ромів; забезпечення публічного порядку та безпеки в цих місцях; профілактика втягування у злочинну діяльність дітей ромської національної меншини; виявлення та реагування на заклики до вчинення протиправних дій щодо ромів та інші.

Фото: mvs.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-