НСЖУ: з початку року - 45 випадків застосування сили до журналістів

НСЖУ: з початку року - 45 випадків застосування сили до журналістів

907
Ukrinform
Протягом квітня-червня було зафіксовано 22 випадки фізичної агресії щодо представників ЗМІ.

Про це повідомляє у п'ятницю прес-служба Національної спілки журналістів.

"Найбільше інцидентів трапилося в Києві та області – аж дев’ять випадків, у Дніпрі та регіоні – 3, на заході країни, зокрема Волині, Рівненщині, Ужгороді та Львові – 5 гострих ситуацій із застосуванням сили щодо журналістів... Загалом же, відповідно до моніторингу "Індекс фізичної безпеки журналістів України", який Національна спілка журналістів проводить спільно з партнерськими організаціями, за три останні місяці зафіксовано 22 прояви фізичної агресії стосовно до журналістів", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, більшість випадків (13 епізодів) було зафіксовано в травні, ще сім – у квітні й два – в червні.  

Загалом за перше півріччя 2018-го року Індексом зафіксовано 45 інцидентів застосування сили до журналістів.

Як повідомляє НСЖУ, одним із найжорстокіших був напад на двох волинських журналістів – Сергія Шаповала з бюро журналістських розслідувань "Волинь 24" та Романа Харченка з "12 Каналу", які 20 квітня здійснювали журналістське розслідування про діяльність нелегальних АЗС на Тернопільщині. На чоловіків напали та сильно побили, їх силою утримували в приміщенні, а дороговартісне обладнання, яким велася зйомка, розтрощили вщент. 

Крім того, як зазначається у повідомленні, НСЖУ разом із партнерами виявила два нові випадки застосування сили в березні, які раніше зафіксовані не були. Зокрема, це побиття британського журналіста з корпорації ВВС в Одесі. 

Читайте також: У НСЖУ вважають, що журналістам потрібний "спеціальний" захисник

Індекс фізичної безпеки журналістів – це щомісячний моніторинг фактів фізичної агресії щодо журналістів і медіа України. Відповідно до методології, в основу якої покладено досвід міжнародних організацій, експерти не визначають ступінь тяжкості завданих ушкоджень – ключовим є застосування фізичної сили, безпосередній контакт із журналістом, заподіяння матеріальної шкоди і, відповідно, перешкоджання професійній діяльності.

Індекс фізичної безпеки журналістів України реалізується НСЖУ спільно з партнерами: ГО "Платформа прав людини", ГО "Інформаційна безпека", Академією української преси та Інститутом розвитку регіональної преси.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-