Гройсман розповів, як будуть змінювати систему субсидій

Гройсман розповів, як будуть змінювати систему субсидій

2381
Ukrinform
Система субсидій в Україні має бути скоригована таким чином, щоб компенсацію з бюджету отримував лише той, хто дійсно потребує такої допомоги.

Про це в інтерв'ю виданню "Обозреватель" повідомив Прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

"Наразі вдосконалюємо чинну систему з точки зору справедливості та виходимо з поточних цін на газ. Більше жодних коригуючих дій не робимо. Щодо верифікації, коли людина купує на 189 тисяч всілякі гаджети, а потім приходить і каже: "Дайте мені субсидію", то це несправедливо. Але ті, хто дійсно потребують субсидії, отримають її без проблем", - сказав Гройсман.

Він пояснив, що основна мотивація МВФ полягає у тому, щоб зробити нафтогазову сферу України прозорішою, унеможливити корупцію та вимивання грошей, забезпечити бездотаційність.

"Проблема в тому, що нафтогазова сфера отримувала щорічну дотацію у 5 млрд доларів. У нас же держава все дотувала, а потім вимивала для себе гроші. Так і народжувалися цілі клани в усіх сферах", - зазначив Гройсман.

Читайте також: Переговори з МВФ про ціну на газ тривають - Гройсман

Він нагадав, що головний постачальник газу в Україні, НАК "Нафтогаз України", останні кілька років працює прибутково, не отримуючи дотацій.

"Ми вивели "Нафтогаз" на прибутковість. 75% цього прибутку повертається до бюджету. Десь 25% грошей залишаються на розвиток компанії. І за них, до речі, платять податки й закуповують новий газ, тобто це обігові кошти. Видобуток зростає за рахунок цих інвестицій, а решта йде на господарську діяльність", - додав Гройсман.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-