Парубій привітав з 22-річницею ухвалення Конституції України

Парубій привітав з 22-річницею ухвалення Конституції України

Укрінформ
Голова Верховної Ради Андрій Парубій привітав з Днем Конституції та зауважив, що історія українського конституційного процесу свідчить про глибокі демократичні традиції.

Про це йдеться у зверненні Голови ВР з нагоди Дня Конституції.

"Історія українського конституційного процесу, досвід творення Конституції в умовах національного відродження і Визвольних змагань 1917–1920-х років свідчать насамперед про глибокі демократичні традиції і самобутність українського народу", -  наголосив Парубій.

За його словами, цього року відзначається вже 22-у річницю ухвалення у 1996 році Конституції незалежної України, але велика історія становлення української конституційної традиції є набагато давнішою.

"Від "Руської Правди" – одного з перших у Європі кодексів законів, складених за часів великого князя київського Ярослава Мудрого, через Конституцію гетьмана Пилипа Орлика "Договори і Постановлення Прав і вольностей Війська Запорозького" – до сучасної Конституції України впродовж тисячоліття формувалася і гартувалася правосвідомість української державної нації як невіддільної частини і одного з джерел європейської цивілізації та її правових основ", - зазначив Голова ВР.

Читайте також: Гройсман привітав українців: Конституція є нашим дороговказом і головним арбітром

Водночас він нагадав, що цього року ми відзначаємо 100-ліття Конституції Української Народної Республіки. 29 квітня 1918 року Українською Центральною Радою – першим Парламентом українського народу новітньої доби – було ухвалено Конституцію УНР.

"У цей день особливо хочу привітати справжніх захисників Конституції України – українських воїнів, які боронять незалежність, державний суверенітет, недоторканність наших кордонів та наш конституційний лад від російського окупанта. Дякую вам, дорогі воїни! Саме завдяки вам ми сьогодні можемо відзначати наше велике національне свято у мирі та безпеці", - додав Парубій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-