26 червня: народний календар і астровісник

26 червня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Килини; займайте бойову позицію! (або позу).

Сьогодні святої мучениці Акилини, або, як її називають українською – Килини. Акилина жила в ІІІ столітті за часів правління імператора Діоклетіана й була християнкою. Вона намагалася проповідувати Христову віру, навертаючи до неї своїх подруг-язичниць. Утім її схопили, й після садистських тортур стратили. Акилина була ще зовсім дівчинкою – їй ледве виповнилося 12 років. 

До цього дня годилося посіяти всі зернові, навіть просо і гречку, бо «Килини – останні посіви». На Килини заборонялося пити молоко – вважалося, що воно ставало шкідливим (казали: «молоко від скаженої корівки»). Також цей день називали «Акилина – задери хвости» – о цій порі ґедзі, комарі та мухи ставали особливо обридливими й худоба дуже від них потерпала. А ще після Килини селяни готували їжу й вечеряли переважно просто неба. Це було традицією українського селянства. Зазвичай під великим розлогим деревом у дворі ставили стіл, де за вечерею збиралася вся родина, інколи запрошували й сусідів. Прості невибагливі страви ставали смачнішими від чистого повітря, розмов, дотепних жартів і українських народних пісень.  

З іменинами вітайте Килину, Олександра, Олександру, Дмитра, Антоніну.

Сьогодні 14-й місячний день. Гасло цього дня – активність та впевненість в собі. Перше, що треба зробити зранку, промовити ці слова, і діяти! Цього дня взагалі протипоказано лінуватися. Сьогодні навіть ті, хто за своєю суттю трохи ледачкуваті будуть відчувати потребу щось зробити та кудись бігти. Отже, всидіти на місці просто не вийде! А ще день вдалий для наведення ладу як у власній оселі так і в душі. Колір дня – фіолетовий, планета – Сатурн.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1949 році: +7,2; а найтеплішим у 1939 – +32,2.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-