Opendatabot нарахував 20,5 тисяч корупціонерів в Україні

Opendatabot нарахував 20,5 тисяч корупціонерів в Україні

Укрінформ
В Україні на сьогодні зареєстровано понад 20,5 тисяч корупціонерів у відповідному Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила директор з комунікацій сервісу "Opendatabot" Дарина Даниленко.

"20 555 корупціонерів станом на сьогодні зареєстровано в  Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні правопорушення. В реєстр на даний момент потрапили всі люди, які були визнані винними в корупційних правопорушеннях з 2011 року. Основна задача такого реєстру — зробити так, щоб люди, які вчинили корупційні правопорушення, більше не займали державні посади", - зазначила вона.

За словами Даниленко, підставою для потрапляння в реєстр є судове рішення, в якому людину визнано винною в корупційному правопорушенні.

Так, найбільш популярним корупційним правопорушенням є порушення вимог фінансового контролю (4658 справи). На другому місці — службове підроблення (1931 справа) та одержання хабара (1873 справи).

"Окрім покарання, яке прописано в судовому рішенні, така людина також вноситься в реєстр корупціонерів. Після цього людина як мінімум протягом трьох років не має права обіймати низку посад. Здебільшого, особами, які можуть скоїти корупційне правопорушення відповідно до українського законодавства є  чиновники, проте, до списку також входять: службовці, які надають публічні послуги - аудитори, нотаріуси, оцінювачі, третейські судді тощо. Також ними є посадові особи, працівники юридичних осіб, а також фізичні особи, якщо вони отримали неправомірну вигоду від державних службовців", - зауважила директор з комунікацій Opendatabot.

Читайте також: Детективи НАБУ затримали родича Каськіва

Водночас, як зазначають в Opendatabot,  поки чіткої процедури видалення з реєстру немає. Підставою може бути лише ухвала суду про скасування вироку, винесення виправдувального вироку, відновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, скасування постанови про накладення адміністративного стягнення за корупційне правопорушення, а також наказ про скасування наказу про накладання дисциплінарного стягнення. Однак, якщо судове рішення лишається в силі, то можливості бути видаленим зі списку немає.

"Зазвичай особу перевіряють в реєстрі корупціонерів ще перед тим, як зайняти певні види державних посад. Точніше, у неї вимагають довідку, що вона не значиться в реєстрі. Втім, перевірити людину в реєстрі корупціонерів варто також для прийняття на будь-яку роботу, задля зменшення будь-яких репутаційних ризиків", - резюмувала Даниленко.

Також вона уточнила, що в реєстр майже не потрапляють чиновники, які обіймають високі посади, а найчастіше в реєстрі зустрічаються депутати обласних та сільських рівнів, директори підприємств та сільські голови.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-