Сімейних лікарів вибрали вже понад 9,7 мільйона українців

Сімейних лікарів вибрали вже понад 9,7 мільйона українців

Укрінформ
У ході загальнонаціональної кампанії "Лікар для кожної сім'ї" вже більше як 9,7 мільйона українців уклали декларації з лікарями первинної ланки - терапевтами, сімейними лікарями та педіатрами.

Таку статистику оприлюднено на сайті електронної системи охорони здоров'я.

Станом на 23 червня з лікарями первинної ланки уклали декларації 9 млн 769 тисяч 495 пацієнтів. До системи e-Health приєдналося 1257 медичних закладів первинної ланки та 2225 лікарів. 

Як повідомляв Укрінформ, з 1 липня 149 закладів первинної медичної допомоги почнуть отримувати фінансування від Національної служби здоров'я на підставі договорів за кількістю укладених з пацієнтами декларацій. За пацієнта віком від 18 до 39 років діє базовий тариф, який складає 370 грн, за дітей віком від 0 до 5 років діятиме віковий коефіцієнт 4 (1480 грн), віком 6-17 - віковий коефіцієнт 2,2 (814 грн) ; пацієнтів віком 40-64 років - віковий коефіцієнт - 1,2 (444 грн); за пацієнтів віком від 65 років - віковий коефіцієнт 2 (740 грн).

Водночас пацієнти, які ще не уклали декларацію з лікарем первинної ланки, будуть отримувати медичну допомогу на "первинці" в повному обсязі. Держава буде сплачувати за це медичним закладам до кінця року у вигляді субвенції 240 грн за кожного пацієнта. 

Читайте також: МОЗ хоче "вичистити" усі порожні зобов’язання із медичних програм

До кінця 2018 року всі медичні заклади первинної ланки мають укласти договори з Національною службою здоров'я. 

Наступного року базовий тариф планується підвищити до 450 грн. 

Вибір лікаря відбувається виключно за бажанням пацієнта та не прив'язаний до місця реєстрації громадянина. Обрати лікаря можна в медичному закладі, на якому є позначка "Тут можна обрати свого лікаря". Для укладення декларації потрібно звернутися в медзаклад, де працює обраний громадянином фахівець, та повідомити про бажання укласти з ним декларацію. Для цього потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження для дитини. За дітей до 14 років декларацію укладає один з батьків.

Усі медичні послуги в межах первинної меддопомоги визначені Порядком надання первинної медичної допомоги та є безкоштовними для пацієнта.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-