25 червня: народний календар і астровісник

25 червня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Петра-Поворота - «Сонце – на зиму, а літо – на спеку».

Сьогодні за церковним календарем преподобного Онуфрія Великого і преподобного Петра Афонського. В давнину до Онуфрія закінчували першу косовицю сіна. Українські селяни казали: «Онопрій – сонце підіпри», а ще: «Сонце – на зиму, а літо – на спеку». Так, хоч дні потроху починали зменшуватися, але сонце ставало палючим, розпочиналася найспекотніша частина літа. На Онопрія вже починали косовицю раннього ячменю – перші жнива яровини. Замовкають і пташині трелі, а тому казали: «На Онопрія соловей ячмінним колосом вдавився». Примічали: на Онопрія рясні роси – на добрий врожай.

У народі цей день часто називали Петром-Поворотом і приказували: «Сонце з Петра-Повороту вкорочує хід, а місяць йде на прибуток».

Іменинники сьогодні Онуфрій, Петро, Анна, Арсеній, Андрій.

Сьогодні 13-й день за місячним календарем. Символ дня – колесо. Якщо ви слідували рекомендаціям місячного календаря, то сьогодні ваші справи будуть рухатись з тією ж швидкістю, як у колеса, що котиться з гори. Займайтеся тим, що вам подобається, особливо якщо це творче заняття. А ще сьогодні буде можливість закінчити якісь справи з минулого. Зміцнюйте здоров'я. Подумайте про свій спосіб життя, обов'язково його підкорегуйте, хоча б трішки. Внесіть поправки в харчування і дієту. Якщо займаєтеся спортом, то перегляньте свої тренування і внесіть в них зміни - недієві вправи замініть на інші, спробуйте щось нове.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1908 році: +5,8; а найтеплішим у 1885 – +35,0.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-