В Україні зафіксували другий випадок дифтерії

В Україні зафіксували другий випадок дифтерії

1303
Ukrinform
В Україні зареєстрували другий випадок захворювання на дифтерію, у цьому  зв'язку МОЗ закликає вакцинувати дітей та пройти ревакцинацію дорослим.

Про це повідомляє прес-служба МОЗ

"У Рубіжному Луганської області зареєстровано другий випадок дифтерії цього року. МОЗ рекомендує якнайшвидше зробити необхідні щеплення проти дифтерії дітям і дорослим. Якісна і безпечна вакцина є в усіх регіонах України, і надається безоплатно як для дітей, так і для дорослих", - йдеться у повідомленні. 

Водночас у міністерстві наголосили, що рівень вакцинації проти дифтерії залишається низьким в Україні - лише половина дітей отримала захист третьою дозою вакцини АКДП у віці 18 міс. минулого року, і менше половини дорослих.

Як відомо, дифтерія - вакцинокерована інфекція. Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і запобігти розвитку небезпечних ускладнень - вакцинація для дітей і ревакцинація для дорослих. МОЗ рекомендує якнайшвидше зробити щеплення проти дифтерії дітям, які пропустили його за календарем вакцинації, вчасно вакцинувати дітей за графіком згідно з календарем профілактичних щеплень, а також нагадує про обов'язкову ревакцинацію дорослих від дифтерії кожні 10 років.

Для дітей централізовано закуповується вакцина проти кашлюку, дифтерії та правцю АКДП (з цільноклітинним кашлюковим компонентом, що дає найкращий захист). Також наявна вакцина для профілактики дифтерії та правця АДП та вакцина для профілактики дифтерії та правця із зменшеним вмістом антигена АДП-М, яку застосовують для дорослих. На 1 червня 2018 року в Україні наявні 2,2 млн доз вакцини АКДП, 557 тис. доз АДП та 5,2 млн доз АДП-М.

Читайте також: Україна вперше за 7 років повністю забезпечена вакцинами - МОЗ

У міністерстві нагадали, що під час останньої епідемії дифтерії в Україні з 1991-го до 1998-го року, спричиненої низьким рівнем вакцинації, на дифтерію захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли.

Дифтерія небезпечна тим, що без негайного введення сироватки близько 50% хворих можуть померти, навіть із сироваткою залишається ризик смерті до 20%. Це гостре інфекційне захворювання, що передається переважно повітряно-крапельним шляхом і характеризується місцевим запаленням слизових оболонок ротоглотки та загальною інтоксикацією з ураженням серцево-судинної та нервової систем. До летальних випадків можуть призвести набряк слизових оболонок та блокування дихальних шляхів псевдомембранами, токсикоз, ураження серцево-судинної та нервової систем і вторинні інфекції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-