МОЗ заявляє про неочікувану популярність лікарів

МОЗ заявляє про неочікувану популярність лікарів "первинки"

985
Укрінформ
Популярність програми з вибору лікаря первинної ланки перевищила сподівання організаторів медичної реформи. За два місяці понад 9 млн українців уклали декларації з терапевтами, сімейними лікарями та педіатрами.

Про це на засіданні уряду розповів заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«В квітні почалася компанія «Лікар для кожної сім'ї». Досвід показав, що популярність цієї програми виявилася неочікуваною навіть для нас, оптимістів. Ми планували, що за перші півроку приблизно 2 млн українців оберуть своїх лікарів. У дійсності за трохи більше ніж за 2 місяці 9 млн людей українців обрали своїх лікарів, вони пішли в свої заклади і почали обирати своїх лікарів швидше, ніж ми думали. Кожен день майже 200 тисяч людей обирають свого лікаря. Це одне середнє за розміром місто», - сказав Ковтонюк.

За його словами, вже 20 лікарів первинної ланки уклали декларації з максимальною кількістю пацієнтів. Це свідчить про те, що люди довіряють цим спеціалістам. Водночас, заступник міністра наголосив, що темпи і хід кампанії не залежать від того, де вона відбувається - у сільській місцевості чи у великому місті.

«Ми бачимо абсолютно однакову динаміку. І навіть у найвіддаленіших селах ми бачимо динаміку успішну. Ми це моніторимо», - сказав Ковтонюк.

Він навів приклади змін в організації облуговування пацієнтів на "первинці", які впроваджуються з ініціативи місцевих органів влади. Так у деяких регіонах у сільській місцевості організовують забір аналізів на місці, з тим щоб пацієнти не витрачали час на дорогу до лабораторії у місто. Іншим пацієнтам, у разі призначення консультації у лікаря вторинної ланки, оплачують проїзд у громадському транспорті до місця прийому фахівця.

"Ці речі ми не просимо робити, це вони роблять самі, зважаючи на те, що йдуть зміни", - наголосив Ковтонюк.

На сьогодні лідерами за кількістю укладених декларацій є Вінницька, Житомирська, Харківська, Полтавська, Чернівецька області, в аутсайдерах - Запорізька, Одеська, Закарпатська, Сумська області.

За словами Ковтонюка, затримка з початком реформування "первинки" в цих областях свідчить про організаційну спроможність місцевої влади. До кінця року, за словами заступника міністра, всі медичні заклади первинної ланки мають перейти на договірні відносини з Національною службою здоров'я. Для цього місцева влада має провести автономізацію медзакладів первинної ланки та утворити некомерційні комунальні підприємства.

Як повідомляв Укрінформ, 2 квітня в Україні стартувала загальнонаціональна кампанія "Лікар для кожної сім'ї", в межах якої українці обирають лікаря первинної ланки - терапевта або сімейного лікаря, педіатра - для дітей. Вибір лікаря відбувається виключно за бажанням пацієнта та не прив'язаний до місця реєстрації громадянина. Обрати лікаря можна в медичному закладі, на якому є позначка "Тут можна обрати свого лікаря". Для укладення декларації потрібно звернутися в медзаклад, де працює обраний громадянином фахівець, та повідомити про бажання укласти з ним декларацію. Для цього потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження для дитини. За дітей до 14 років декларацію укладає один з батьків.

Читайте також: МОЗ заявляє, що в регіони відправили ще одну партію ліків

З 1 липня 2018 року за ведення одного пацієнта медичний заклад або лікар, який веде приватну практику, будуть отримувати кошти від Національної служби здоров'я в межах державних медичних гарантій. За пацієнта віком від 18 до 39 років діє базовий тариф, який становить 370 грн, за дітей віком від 0 до 5 років діятиме віковий коефіцієнт 4 (1480 грн), віком 6-17 - віковий коефіцієнт 2,2 (814 грн) ; пацієнтів віком 40-64 років - віковий коефіцієнт - 1,2 (444 грн); за пацієнтів віком від 65 років - віковий коефіцієнт 2 (740 грн).

В наступному році базовий тариф планується підвищити до 450 грн. Всі медичні послуги в межах первинної меддопомоги визначені Порядком надання первинної медичної допомоги та є безкоштовними для пацієнта.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-