Прокуратура з’ясовує, що роблять комбайни на Тарутинському військовому полігоні

Прокуратура з’ясовує, що роблять комбайни на Тарутинському військовому полігоні

Відео
Укрінформ
Військовою прокуратурою зареєстровано три кримінальні провадження за фактами перешкоджання законному використанню Тарутинського полігону Міністерством оборони.

Про це повідомив на брифінгу начальник відділу Юридичного департаменту Міністерства оборони України полковник юстиції Сергій Остапенко.

"16 червня цього року представникам прокуратури було доведено інформацію про продовження злочинних дій щодо самовільного захоплення і використання земель полігону. Працівники прокуратури, які прибули на місце події, виявили 4 комбайни, які здійснювали збирання врожаю. З метою встановлення слідчим шляхом осіб, які вчинили протиправні дії, було вжито заходів до огляду місця події та техніки, а також допиту відповідних осіб. Однак до місця події прибули понад 40 озброєних вогнепальною та холодною зброєю осіб на 12 позашляховиках та легкових автомобілях. Вказані особи, відмовляючись представитися, фізично перешкоджали працівникам правоохоронних органів у проведенні слідчих дій, а в подальшому погрожували фізичним насильством та вбивством як працівникам прокуратури, так і присутнім військовослужбовцям Збройних сил України", - наголосив Остапенко.

Зазначається, що військовою прокуратурою Одеського гарнізону було зареєстровано 3 кримінальні провадження за ч. 2 с. 342, ч. 1 ст. 345 та ч. 1 ст. 350 Кримінального кодексу України (опір працівникові правоохоронного органу, погроза вбивством щодо працівника правоохоронного органу, погроза щодо службової особи).

Читайте також: На полігоні "Широкий лан" вже побудували нові казарми

Зі свого боку директор Юридичного департаменту Міністерства оборони України полковник юстиції Валерій Коваль на брифінгу зауважив, що робота щодо повернення Міністерству оборони України земель Тарутинського військового полігону, які в попередні роки були незаконно передані та відчужені, триває вже понад 10 років.

За його словами, ще у 2012 році було скасовано незаконне розпорядження Тарутинської РДА про припинення права постійного користування Міноборони землями військового полігону. "Однак на той час райдержадміністрація протиправно передала в оренду фермерським господарствам 11 тис. га земель за ціною у три-чотири рази нижчою, ніж ринкова", - підкреслив Коваль.

Він зазначив також, що передумовою інциденту, що стався 16 червня, є укладання у 2007-2011 роках договорів райдержадміністрацією та селянське фермерське господарство (СФГ) «Колос» щодо земельних ділянок загальною площею 2841,75 га і судового спору у справі щодо визнання їх недійсними.

Так, рішеннями судів всіх інстанцій у зазначеній справі ці договори визнано недійсними та зобов'язано СФГ «Колос» повернути ці земельні ділянки Міністерству оборони України.

Офіцер повідомив, що достеменно знаючи про рішення суду, яке набрало законної сили, наприкінці минулого року СФГ «Колос» провело на зазначених земельних ділянках посівні роботи.

У задоволенні заяви СФГ «Колос» про відстрочення виконання рішення суду у зв'язку з необхідністю надання можливості зібрати врожай відмовлено ухвалою Господарського суду Одеської області від 17.05.2018 року.

За таких обставин дії представників СФГ «Колос» щодо збору врожаю на земельних ділянках, що належать до земель Міноборони, є незаконними та безпідставними.

Усвідомлюючи неможливість досягнення зазначеної мети законним способом СФГ «Колос» вдалося до провокативних дій демонстрації сили та погроз щодо військовослужбовців Збройних сил України.

За попередніми висновками дії військовослужбовців військової служби за контрактом під час інциденту були вимушеними та правомірними.

Водночас остаточні висновки буде зроблено за результатами службового розслідування.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-