Держдеп за рік не побачив жодного випадку антисемітського насилля в Україні

Держдеп за рік не побачив жодного випадку антисемітського насилля в Україні

883
Ukrinform
Директор департаменту у справах релігій та національностей Мінкульту Андрій Юраш наголошує, що у щорічній доповіді Держдепу США щодо стану релігійної свободи не зафіксовано випадків антисемітських насильств в Україні впродовж всього 2017 року.

Про це він сказав на прес-конференції в Укрінформі.

«Антисемітських насильств впродовж всього 2017 року не було зафіксовано і це на відміну від попередніх років», - зазначив Юраш.

Водночас він підкреслив позитивну динаміку у цьому питанні за останні роки. За його словами, в 2016 році був зафіксований один такий випадок, у 2015 році - так само один, 4 випадки у 2014 році і 4 - в 2013 році. «Тобто ми бачимо, що кількість фактів насильства зменшується. Динаміка є позитивна і тому для різноманітних спроб з боку окремих українських і закордонних організацій звинувачувати Україну у прогресуванні саме цього виду насильства підстав немає», - підкреслив директор Департаменту.

Читайте також: Аваков назвав ксенофобію і антисемітизм інструментами гібридної війни

Серед інших питань, сказав Юраш, Держдепартамент відзначає необхідності прийняття Концепції церковно-державних взаємин. Цей документ має регулювати співробітництво між урядом та релігійними групами та забезпечувати гарантовані законні підстави функціонування з усіх релігійних питань.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-