Денісова попереджає про можливе “сафарі” на учасників Маршу рівності

Денісова попереджає про можливе “сафарі” на учасників Маршу рівності

Укрінформ
Будь-яка дискримінація є недопустимою, зокрема і за ознакою сексуальної орієнтації. 

Про це йдеться у публічному зверненні Уповноваженого ВР України з прав людини Людмили Денісової напередодні маршу ЛГБТ у Києві.

"Кожного року радикально налаштовані громадяни намагаються зірвати "Марш рівності" - акцію на підтримку дотримання прав людини незалежно від сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності чи будь-яких інших ознак. Хочу зазначити, що і цього разу публічна дискусія довкола цього заходу набуває загрозливої забарвленості. Погрози влаштувати так зване "сафарі" з призами за кожного побитого правозахисника, публічні домовленості про різноманітні прояви ксенофобії під час проведення акції - все це змушує мене звернутися до всіх громадян і до кожного - окремо", - зазначає Денісова.

Вона підкреслила, що абсолютно кожній людині Конституцією України та Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод гарантоване право на мирні збори та свободу вираження поглядів. 

"Реалізація цих прав і свобод має бути ефективно забезпечена не тільки в тому випадку, коли особи, що цим правом користуються, висловлюють прийнятні для більшості погляди, але й коли висловлювані погляди є непопулярними, можуть шокувати або викликати занепокоєння в суспільстві. Недопустимою є будь-яка дискримінація, в тому числі за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності. Недопустимим є підбурювання до такої дискримінації, а тим більше - до насильства", - заявила омбудсмен.

Уповноважений також зауважила, що особлива відповідальність за висловлювання, які "прямо або опосередковано можуть призвести до розпалення ворожнечі та провокації фізичного насильства і протистояння, лежить саме на політичних діячах і державних високопосадовцях, оскільки саме їхні слова в переважній мірі формують громадську думку".

"Хочу нагадати, що правом не захищаються необґрунтовані образливі висловлювання, які принижують людську честь і гідність, підбурювання до дискримінації та ворожнечі", - відмітила Денісова.

Омбудсмен зазначила, що раніше надіслала звернення до голови Національної поліції Сергія Князєва та Київського міського голови Віталія Кличка з проханням вжити в рамках їхньої компетенції всіх можливих заходів для забезпечення безперешкодного та безпечного проведення Маршу рівності його учасниками.

Читайте також: УПЦ КП закликає не вдаватися до насильства під час "Маршу рівності"

"Сподіваюсь, ми не станемо свідками бездіяльності та безвідповідального ставлення влади до виконання своїх прямих обов'язків по належному, як для демократичного суспільства, забезпеченню цих прав і свобод, зокрема й права на мирні зібрання та свободу вираження поглядів", - додала Денісова.

Як повідомлялося, у Києві 17 червня пройде Марш рівності "Київпрайд-2018".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-