Рада суддів закликає керівництво ВР реагувати на дискредитацію судової влади

Рада суддів закликає керівництво ВР реагувати на дискредитацію судової влади

Укрінформ
Голова Ради суддів України Олег Ткачук закликає керівництво Верховної Ради відреагувати на виголошені з парламентської трибуни заяви народних депутатів, спрямовані на дискредитацію судової влади.

Про це йдеться у його відкритому листі, опублікованому на порталі «Судова влада України».

«Закликаю Вас, у межах повноважень Голови Верховної Ради України, заступників Голови Верховної Ради України, відповідно до норм ст. 27 Закону «Про Регламент Верховної Ради України» та ст.51 Закону України «Про статус народного депутата України» вчасно реагувати на протиправні заяви народних депутатів з трибуни парламенту і на найближчому пленарному засіданні Верховної Ради України наголосити на неприпустимості та протиправності публічних виступів, спрямованих на дискредитацію судової влади, закликів до розправи над суддями, від кого б такі заяви не надходили», - заявив Ткачук.

Читайте також: Парубій сказав, що саме буде "фільтром" від хабарників в Антикорупційному суді

За його словами, приводом для відкритого звернення до Голови ВР Андрія Парубія та його заступників стали звернення суддів, які надходять до РСУ, у яких судді повідомляють про факти тиску на них і втручання у їхню діяльність.

У листі Ткачук зазначає, що незалежність суддів є прерогативою чи привілеєм, що надається не для задоволення власних інтересів суддів, а з метою забезпечення верховенства права та в інтересах тих осіб, що покладають надію на правосуддя.

Голова РСУ наголосив, що законодавча гілка влади зобов'язана надати весь необхідний і достатній захист у випадках, коли функціонування судів перебуває під будь-якою загрозою: фізичного нападу, залякування, морального тиску спрямованих на представників судової влади.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-