10 червня: народний календар і астровісник

10 червня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні рудого Микити; кому нині конче треба йти в поле і до чого в червні ранковий туман.

У мусульман світу сьогодні найвідповідальніша і найважливіша ніч року – Лейлят аль-Кадр. Саме цієї ночі Пророку Мухаммеду були продиктовані перші сури Корану. Щороку на Лейлят аль-Кадр Аллах приймає рішення щодо долі кожної людини, враховуючи стан її душі та побажання, виказані в молитві. Тому Лейлят аль-Кадр прийнято проводити в мечеті, читаючи Коран, возносячи Аллаху і ангелам свої молитви і прохання. Між іншим, у мусульман, так само як і в православних, нині піст. Тільки в нас – Петрів, а в них – Рамадан.

Цього дня Церква вшановує пам’ять Микити Халкідонського, сповідника. В народі цей день називали Микитою-гусятником, вважаючи, що святий Микита чомусь опікується гусенятами. Також цього дня вагітні жінки ходили в поле, аби майбутнє дитя набралося тієї ж сили, що й молодий колос. Примічали погоду: Якщо день видавався тихим – на осінь чекали доброго врожаю. На небі хмара, а метелик-кропив’янка вже вилетів зі своєї схованки – невдовзі виясниться. Ранковий туман у червні – на погожу днину.

З іменинами вітайте Микиту, Гната, Олену, Макара і Домну.

Місячні цимбали вибренькали 26-ий місячний мадригал, тобто день. Дослухайтеся, можливо почуєте дивовижну мелодію літа. Продовжуємо відпочивати. Місяць у розмореному спекою Тільці. Найдрібніші несподіванки, різного роду знаки, що траплятимуться в цей період, можуть вказувати нам на те, що саме в нашому житті є нестійким, позбавленим опори, фундаменту. Тож намагаймося поставитись до цих знаків уважно і вдумливо, аби уникнути суттєвих помилок не тільки найближчим часом, але й у наступні декілька років. Не забуваймо, що нинішній червень і липень дуже важливі місяці в астрологічному плані. Уникайте дестабілізуючих факторів, не витрачайте намарно сили на боротьбу з зовнішніми чинниками. Фінансові питання сьогодні вирішуйте з великою обережністю.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1899 році: +4,9, а найтеплішим у 2009 - +32,2. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-