У Слідкомі РФ ціле управління

У Слідкомі РФ ціле управління "клепає" справи на українських військових - ГПУ

Укрінформ
Генпрокуратура продовжує вживати заходів щодо захисту інтересів військовослужбовців від незаконного переслідування правоохоронними органами РФ.

Про це повідомляє Відділ зв'язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Управлінням з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях, Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування та процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом сприяння Слідчим комітетом Російської Федерації терористичним організаціям "ДНР" та "ЛНР" шляхом притягнення завідомо невинних громадян України до кримінальної відповідальності та жорстокого поводження з ними.

"Установлено, що у травні-червні 2014 року в структурі центрального апарату СК РФ створено управління з розслідування злочинів, пов’язаних із застосуванням заборонених засобів та методів ведення війни. Метою діяльності цього управління, як вбачається з офіційного сайту установи, є притягнення українських військових до кримінальної відповідальності за нібито вчинені ними злочини стосовно мирних громадян", - йдеться у повідомленні.

Тобто створення вказаного підрозділу у структурі СК РФ, а також необгрунтоване порушення ними кримінальних справ направлено на сприяння терористичним організаціям "ДНР" та "ЛНР" у їх злочинній діяльності, а також дискредитацію українських військових.

Водночас завдяки плідній співпраці між Міністерством оборони України, Генеральним штабом Збройних Сил України та Генеральною прокуратурою України наразі додатково здобуто беззаперечні докази безпідставності висунутих звинувачень стосовно 8 діючих та колишніх командирів бригад Збройних Сил України, більшість з яких узагалі не перебувала в зоні проведення АТО в інкримінований їм період.

У цьому зв’язку управлінням з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях, Генеральної прокуратури України прийнято процесуальне рішення щодо невинуватості вказаних 8 військовослужбовців.

Загалом з початку роботи на вказаному напрямі вже прийнято рішення стосовно 17 осіб.

Читайте також: Генпрокуратура назвала причину обшуків у ДФС Житомирщини

Вказані факти вкотре вказують на необгрунтованість та абсурдність звинувачень українських військовослужбовців з боку працівників СК РФ та будуть використані в доведенні вини останніх щодо незаконного переслідування громадян України, а також у пособництві російсько-терористичним силам.

У відомстві зазначають, що робота в цьому напрямі триває та перебуває на контролі у керівництва Генеральної прокуратури України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-