НАЗК внесло припис Ситнику за ненадання інформації

НАЗК внесло припис Ситнику за ненадання інформації

Укрінформ
НАЗК внесло припис директору НАБУ Артему Ситнику за ненадання інформації про детективів, які розслідують провадження щодо суддів Окружного адмінсуду міста Києва.

Про це інформує у вівторок прес-служба НАЗК.

"До Національного агентства надійшли заяви адвокатів в інтересах суддів Окружного адміністративного суду м. Києва, у яких повідомляється про можливе порушення детективом Національного антикорупційного бюро Панайотовим Є.О. та керівником Головного підрозділу детективів Калужинським А.В. вимог, встановлених статтею 28 Закону України "Про запобігання корупції", щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. У заявах повідомляється, що детектив бюро за вказівкою свого керівника розпочав досудове розслідування у кримінальних провадженнях стосовно суддів Окружного адміністративного суду міста Києва", - йдеться у повідомленні.

На думку заявників, як зазначили у НАЗК, здійснюючи внесення вказаних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, забезпечуючи організацію та проведення досудового розслідування у кримінальних справах, згадані посадові особи діяли в умовах конфлікту інтересів, оскільки керувались особистими мотивами, пов’язаними з відмовою суддів Окружного адміністративного суду міста Києва надати інформацію за запитами Національного антикорупційного бюро, та бажанням здійснити тиск на суддів задля досягнення більш лояльної їх позиції до питань співпраці з Національним бюро.

"З метою підтвердження або спростування існування обставин, на які посилались у своїх заявах адвокати, Національне агентство неодноразово зверталось до Національного антикорупційного бюро з запитами щодо надання інформації та копій документів щодо займаних посад, повноважень детектива та його керівника, їх ролі у досудовому розслідуванні кримінальних проваджень щодо суддів. Однак всупереч приписам частини четвертої статті 12 Закону уповноважені особи Управління внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро Осипчук Р.С. та Юпатін М.О. не виконали законні вимоги Національного агентства та не надали відповідну інформацію та документи", - зазначили у НАЗК.

Читайте також: НАЗК проведе повну перевірку е-декларації заступника Омеляна

В агентстві додали, що відповідно до припису, внесеного директору Національного антикорупційного бюро, Національне агентство вимагає усунути порушення вимог частини четвертої статті 12 Закону шляхом надання запитуваної інформації та проведення службового розслідування за обставинами порушення Осипчуком та Юпатіним норм закону.

У НАЗК нагадали, що за невиконання припису керівник органу, підприємства, установи, організації несе відповідальність, передбачену статтею 188-46 КУпАП.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-