5 червня: народний календар і астровісник

5 червня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні преподобної Єфросинії; осягаємо радість, чи заплаче листя клена і ловимо кайф від праці.

Сьогодні Церква згадує святу преподобну Єфросинію, ігуменю Полоцьку, а також преподобного Михайла Галицького. Єфросинія була правнучкою в п’ятому поколінні святого рівноапостольного князя Володимира і донькою князя Полоцького Святослава Всеславича і княжни Софії. В миру вона звалася Предславою і була однією з найосвіченіших жінок своєї доби – ХІІ століття. Батьки хотіли віддати її заміж, але дівчина обрала шлях чернецтва. У зрілому віці займалася благодійністю, переписувала книги, заснувала жіночий монастир (нині це Спасо-Єфросиніївський монастир). Померла свята Єфросинія в Єрусалимі, під час паломництва до Гробу Господнього. Там і була спочатку похована, але згодом її мощі перевезли до Києво-Печерської лаври. В 1910 році мощі полоцької княжни були перенесені в білоруський Полоцьк, де покояться й нині. Але часточка мощей є і в лаврських печерах. До речі, Єфросинія з грецької перекладається як «радість».

Прикмети на Єфросинію такі: рясно цвіте гречка – на спекотне літо; Коли листя клена починає «плакати», то через три-чотири доби збереться на дощ. Глухий грім – на тихий дощ, голосний – на зливу.

Іменини сьогодні святкують Єфросинія і Михайло.

Сьогодні 21 місячний день. Сонячно-меркуріанський цикл сягає свого апогею. Інформація, зв’язки, комунікація, продовжують грати важливу роль. Цьому сприятимуть Близнюки. Від нас вимагається мобільність, вправність, максимальна сконцентрованість на справах, вміння оперувати певного роду інформацією і представляти свої ідеї світу та конкретним людям. Можливе серйозне випробування на професіоналізм. Загалом досить сприятливий день для бізнесу, початку нових справ, вирішення певних фінансових задач. Натомість негативний для розгляду судових суперечок. Колективна робота принесе не тільки добрий результат, але й задоволення.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1930 році: +2,4; а найтеплішим у 1910 - +30,8.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-