Більше половини українців не проти, аби хабарників ловили

Більше половини українців не проти, аби хабарників ловили "на живця"

Опитування
Укрінформ
Використовування методу провокування хабара має бути законодавчо дозволено для боротьби з корупцією, вважають 53% опитаних Фондом «Демократичні ініціативи» ім. І. Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова українців.

Про це свідчать результати опитування, текст якого знаходиться у розпорядженні Укрінформу.

Водночас 27% виступають проти цього, а 20% - не змогли відповісти.

У питанні, що особисто готові робити громадяни задля боротьби з корупцією, переважна більшість опитаних  - 73% вказали на відмову від надання хабарів, інформування правоохоронних органів - 19%, надання оголосу інформації про випадки корупції у ЗМІ, блогах, соцмережах - 17% тощо.

Читайте також: Кому українці довірили би відбір антикорупційних суддів

При цьому відсоток тих, хто робив якісь із зазначених дій щодо боротьби з корупцією за останній рік не перевищив 2,9%, за винятком 53% тих, хто не давав хабара.

Серед чинників, які, на думку громадян, найбільше заважають НАБУ добре виконувати свою роботу, в першу чергу було зазначено відсутність у влади політичної волі боротися із корупцією - 44%, ще 33% назвали недоліки законодавства, 21% - спротив інших правоохоронних органів.

Опитування проводилося з19 по 25 травня в усіх регіонах за винятком Криму та окупованих територій Донбасу.  Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-