Більше половини українців не проти, аби хабарників ловили "на живця"

Більше половини українців не проти, аби хабарників ловили "на живця"

Опитування
1483
Ukrinform
Використовування методу провокування хабара має бути законодавчо дозволено для боротьби з корупцією, вважають 53% опитаних Фондом «Демократичні ініціативи» ім. І. Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова українців.

Про це свідчать результати опитування, текст якого знаходиться у розпорядженні Укрінформу.

Водночас 27% виступають проти цього, а 20% - не змогли відповісти.

У питанні, що особисто готові робити громадяни задля боротьби з корупцією, переважна більшість опитаних  - 73% вказали на відмову від надання хабарів, інформування правоохоронних органів - 19%, надання оголосу інформації про випадки корупції у ЗМІ, блогах, соцмережах - 17% тощо.

Читайте також: Кому українці довірили би відбір антикорупційних суддів

При цьому відсоток тих, хто робив якісь із зазначених дій щодо боротьби з корупцією за останній рік не перевищив 2,9%, за винятком 53% тих, хто не давав хабара.

Серед чинників, які, на думку громадян, найбільше заважають НАБУ добре виконувати свою роботу, в першу чергу було зазначено відсутність у влади політичної волі боротися із корупцією - 44%, ще 33% назвали недоліки законодавства, 21% - спротив інших правоохоронних органів.

Опитування проводилося з19 по 25 травня в усіх регіонах за винятком Криму та окупованих територій Донбасу.  Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-