3 червня: народний календар і астровісник

3 червня: народний календар і астровісник

1279
Ukrinform
Сьогодні Оленки-льоносійки; прогнозуємо погоду на осінь, заговляймося на Петрівку та обираємо драйвовий відпочинок.

Цього дня Церква вшановує пам’ять рівноапостольних царя Костянтина і матері його цариці Олени. Саме цей римський імператор легалізував християнство, видавши Міланський едикт, що проголошував на території Римської імперії віротерпимість. Утім державною релігією християнство стало згодом. Стосовно Олени, то вона відома, передусім, тим, що віднайшла на Голгофі Хрест, на якому розіп’яли Спасителя. Відтоді, а саме з ІV століття, ми святкуємо Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. На Святій Землі імператрицею Оленою було збудовано чимало храмів, зокрема і Храм Гробу Господнього. Місто Константинополь, відоме нині як Стамбул, було названо на честь святого Костянтина.

В народі цей день називали Оленою-льоносійкою. Під цю пору земля остаточно набиралася сили, закінчувалися приморозки. Селяни висівали просо, льон та огірки. Особливо намагалися «заплодити ниву» льоном, щедрий урожай якого забезпечував родину олією і полотном. За святцем прогнозували й погоду: якою буде «льоносійка», такою видасться й осінь – сонячною або дощовою. А ще відзавтра починається Петрів піст.

З іменинами вітайте Костянтина і Олену, Михайла, Федора, Андрія.

Сьогодні 19 місячний день. Місяць змінив локацію, він у Водолії. День спонтанності, радості, захоплення і драйву. Відпочинок має видатись на славу. Цьому сприятимуть і зорі, і наші ближні, і ми самі. Але наважившись на ризик, пам’ятаймо про межі власних можливостей і не наражаймо на небезпеку інших. Перетворюйте мінусові обставини на плюсові, і не надто звертайте увагу на різні неприємні дрібниці. Також цього дня ліпше не чіпати сучок в оці ближнього, а думати, як позбавитися власного дрючка. Тобто, як казав один із шекспірівських героїв, «повернути очі зіницями у власну душу». Сни оманливі.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1918 році: +3; а найтеплішим у 1901 -  +32,7.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-