Служба зайнятості назвала основні причини молодіжного безробіття

Служба зайнятості назвала основні причини молодіжного безробіття

2990
Ukrinform
У Київському міському центрі зайнятості констатують, що молодь, яка мотивована до пошуку роботи та об’єктивно оцінює власні професійні якості, швидше знаходить роботу. 

Водночас основними причинами молодіжного безробіття є невірно обрана спеціальність, відсутність досвіду роботи та завищені вимоги молоді до майбутнього місця роботи. 

Про це у коментарі Укрінформу сказав директор КМЦЗ Віктор Білич. 

«Служба зайнятості вважає одним з пріоритетних завдань роботу з молоддю. Сучасні вимоги працевлаштування ставлять перед молодою людиною непрості завдання: знайти своє місце в нових умовах ринкових відносин, виявляючи високопрофесійні якості, обізнаність інформаційного простору, гнучкість до технологічних змін, бути високорозвиненою людиною та соціально адаптованою», - зазначив Білич. 

Він наголосив, що серед молоді, яка перебуває на обліку в районних філіях Київського міського центру зайнятості, близько 90% осіб мають вищу освіту.

Зокрема, на обліку у службі зайнятості станом на 1 травня 2018 року перебуває близько 3 тисячі безробітних осіб віком до 35 років, що становить 32,5% загальної кількості безробітних. Водночас отримують допомогу з безробіття майже 2,5 тисяч осіб.

Так, за останніми опублікованими даними Державної служби статистики України, у середньому за 2016 рік рівень безробіття серед молоді у віці від 15 до 35 років в місті Києві становив 9,6% та перевищив відповідний показник серед всіх вікових груп. 

Крім цього, рівень безробіття у Києві, за даними Міжнародної організації праці (МОП), в середньому за 2016 рік становив 6,7%. 

Як зазначила начальник відділу профорієнтації та профнавчання Київського міського центру зайнятості Інна М'якота, служба зайнятості пропонує профорієнтаційне тестування для дітей з метою точного визначення майбутньої професії. Це тести за методикою Голланда, Клімова, Магеллано університету, які сприяють самопізнанню дитини.

«Дуже важливо вже з шкільного віку проводити профорієнтаційну роботу, адже завдяки таким заходам діти багато дізнаються про професії, замислюються про своє майбутнє, дізнаються, які професії користуються найбільшим попитом, в ігровій формі долучаються до знань, які в подальшому допоможуть знайти своє справжнє покликання», - зауважила М'якота. 

Читайте також: Наш експеримент: лише у двох з п'яти столичних шкіл охорона спрацювала, як належить

У службі зайнятості зазначили, що з січня по квітень 2018 року профорієнтаційні послуги отримали майже 60 тисяч осіб. У тому числі 44,9 тисяч - це особи, що навчаються та бажають змінити роботу, з них 30,4 тисяч - учні шкіл, а також 15 тисяч безробітних. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-