Українці побачать найдовше місячне затемнення ХХІ століття

Українці побачать найдовше місячне затемнення ХХІ століття

Укрінформ
Увечері 27 липня 2018 роки українці зможуть побачити рідкісне місячне затемнення, повний Місяць пройде через тінь Землі.

Це затемнення буде найдовшим повним місячним затемненням у ХХІ столітті. Загальна тривалість - близько 103 хвилин, пише "Новое время".

"Максимальна тіньова фаза затемнення становитиме 1,61 під час проходженні Місяця практично через центр земної тіні. Тривалість тіньового затемнення складе 1 годину 43 хвилини, що є максимальним значенням в поточному столітті. Загальна тривалість тіньового затемнення складе майже чотири години", - йдеться в публікації з посиланням на "Астрономічний календар"

Затемнення буде повністю видно в Східній Африці і Центральній і Південній Азії, а також Антарктиді. У Південній Америці, Західній Африці та Європі затемнення почнеться при сході Місяця, в Східній Азії і Австралії - навпаки, під час заходу. У Північній Америці затемнення не буде видно взагалі.

Читайте також: Кривавий супермісяць: видовищні фото

Цікаво, що в східних регіонах України затемнення буде видно краще, ніж на решті території країни. Орієнтовно затемнення можна буде спостерігати близько 22 години за Києвом 27 липня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-