26 травня: народний календар і астровісник

26 травня: народний календар і астровісник

2345
Ukrinform
Сьогодні Зелена субота; до кого припала Ликера, в який колір фарбували яйця на Трійцю і в чиї ворота влучить Скорпіон.

Субота напередодні свята Трійці здавна називалася Клечальною, Зеленою. Цього дня домівки прикрашали свіжою зеленню: букетиками з чебрецю, м’яти, любистка, полину, материнки та гілками берези, липи, клена, явора, які застрикували за образи, розвішували по вікнах, стінах. Долівку встеляли татарським зіллям. Вхід до хліва і глухі кутки подвір’я уквітчували осикою щоб «відьми не заходили». Троїцьке зілля не викидали, а сушили й за потребою лікувалися ним; його клали також у подушку небіжчикові. А ще по ньому гадали: коли зірвана зелень швидко сохла й чорніла – хтось у родині або важко захворіє, або помре. У Карпатах з Клечальною суботою пов’язаний також звичай просити одне в одного пробачення.

Сьогодні ж відзначається і Троїцька батьківська субота. Цього дня Церква звершує пам’ять усіх від початку віків спочилих православних християн. Головною особливістю Троїцької поминальної суботи було те, що разом із іншими, поминали і «заложних» покійників, тобто тих, хто помер неприродною, передчасною смертю. Цього дня влаштовувалися панахиди, трапези, за померлих роздавали їжу. Яйця на Трійцю фарбували лише в жовтий і зелений колір, а хліб інколи залишали недопеченим.

А ще сьогодні Ликери, яку називали Ликерою-гречкосійкою. На Ликери висівали гречку – останню культуру серед ярих зернових. Під цю пору ночі стають паркими, а відтак починають з’являтися комарі. Про це нагадує народне прислів’я: «Лукерія прилетіла й припала до тіла».

Іменинники сьогодні Макар, Олександр, Георгій, Ірина, Василь, Ликера.

Сьогодні 11-ий і 12-ий місячні дні. Надзвичайно активний день з вибуховою енергетикою. Місяць із Терезів подасться на гостину до Скорпіона. Так званий «людський фактор» може стати чинником серйозних неприємностей. Хтось своєю нетерплячістю і поспіхом може пошкодити не тільки собі, але й оточуючим. Рівень адреналіну і драйву в декого зашкалюватиме, а в інших нерви будуть на межі. Скорпіон добряче жалитиме, куди бачитиме, тож комусь треба буде таки бути більш терплячим і холоднокровним, але рішення необхідно ухвалювати миттєво. Сьогоднішній діапазон спілкування – від шепотіння до крику. Останнє переважатиме. Тож обирайте: або в філармонію, або на футбол. Ole, Ole Оle!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1944 році: +2,7; а найтеплішим у 2007 - +32,7.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-