Чи надається субсидія за певною адресою, можна буде дізнатися у відкритому реєстрі

Чи надається субсидія за певною адресою, можна буде дізнатися у відкритому реєстрі

Укрінформ
Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив про факти зловживання оформленням субсидій особами, які насправді не потребують допомоги.

Про це інформує прес-служба Мінсоцполітики

«Практика надання субсидій населенню показала зловживання цим механізмом зі сторони тих людей, які насправді не потребують допомоги та мають значний рівень реальних, проте незадекларованих доходів», - заявив Рева.

За його словами, коли йдеться про 923 тисячі домогосподарств, у яких мешкають півтора мільйони людей, що декларують нульові доходи, то треба розуміти, що серед них є різні люди. 

«Є дійсно ті, хто не має доходів, а є такі, хто декларують відсутність доходів, а потім купують елітну нерухомість. Реальна ситуація, коли громадянин із нульовими доходами з банківської картки купує на 189 тисяч гривень гаджетів, а інший купує за 730 тисяч мерседес», - зауважив міністр соцполітики. 

Рева наголосив, що такі випадки фіксуються завдяки процесу верифікації у співпраці з Міністерством фінансів. Він зазначив, що ухвалюються відповідні рішення щодо охочих зекономити гроші у нечесний спосіб за рахунок платників податків. 

«Для виявлення зловживань проводиться верифікація спільно з Міністерством фінансів, працюють служби соціального захисту на місцях. Разом з тим, чесним людям не потрібно хвилюватися, вони отримають автоматичне перепризначення субсидій і до них питань ніяких не виникне. Ми ставимо питання тим людям, яким дійсно потрібно ставити запитання - якщо людина показує нульові доходи, то ми повинні розібратися, правда це чи ні, за рахунок чого ця людина живе. У будь-якій цивілізованій європейській державі при зверненні за соціальною допомогою ставляться ці питання, і людина має довести правдивість цієї інформації», - заявив Рева.

Він також зазначив, що проведені зміни не є глобальними, але вони направлені виключно на те, щоб зробити допомогу адресною. 

Читайте також: Гройсман квапить місцеву владу із встановленням лічильників

Окрім того міністр повідомив, що у численних зверненнях до Міністерства соцполітики люди скаржилися на несправедливість надання субсидій людям, яких вони особисто знають, і які насправді не мають права на отримання допомоги. 

Рева також поінформував про запуск реєстру субсидіантів, за допомогою якого можна буде дізнатися, чи надається субсидія за певною адресою проживання і який розмір цієї допомоги. 

Водночас міністр соціальної політики наголошує, що «жодні персональні дані людей не будуть опубліковані».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-