24 травня: народний календар і астровісник

24 травня: народний календар і астровісник

1161
Ukrinform
Сьогодні мокрого Мокія-погодовказника; завбачаємо погоду на літо та шукаємо зиски від небесних сфер. 

Людину завжди цікавила погода. Особливо в давнину. Від того, якою буде погода, значною мірою залежала доля майбутнього врожаю. Прогностичними переважно вважалися великі свята – Різдво, Водохреща, Миколая, Василя тощо. Але й до невеличких святців теж придивлялися, примічали й запам’ятовували. Таким маленьким, але дуже важливим святцем був Мокій, якого називали «погодовказником».

Майже на всьому терені України за Мокієм завбачували, якою буде погода влітку. Якщо в цей день йтиме дощ, то чекай мокрих жнив: «Мокіїв день мокрий – все літо буде мокрим», «Якщо на Мокіїв день дощ, то буде сорок днів падати». Коли туман – на мокре літо. «Якщо сонце в цей день, - казали знаючі люди, - сходить червоно, то літо буде грозове й пожарне».

У народі Мокія вважали «царем граду». Цілком можливо, що християнський святий замінив якесь язичницьке божество з пантеону Перуна. У народі існувало чимало форм відвороту граду. На Житомирщині як насувалася чорна хмара, жінки брали лопату, якою саджають хліб у піч, й тричі оббігали посів або ж викидали її на поріг; під час грози запалювали громничну свічку, посвячену в Чистий четвер. Дехто викидав з хати свячену вербу. А були й такі ворожбити, котрі замовляннями могли зупинити градові хмари.

Іменинники сьогодні Кирило і Мефодій, Ростислав, Олександр.

Сьогодні 9-ий і 10-ий місячні дні. Гармонійна позиція Юпітера у Скорпіоні щодо Нептуна в Рибах прочинить нам потрібні двері, допоможе здолати бар’єри та різноманітні перешкоди. Межі й кордони стануть майже невидимими, але, знову ж таки, за умови, що ми самі будемо достатньо чуткими до знаків і різних нюансів. Щоправда, треба також пам’ятати, що Венера – планета партнерства до кінця тижня знаходитиметься у протистоянні з Сатурном – планетою рамок і обмежень. Тож від непростих, часом важких рішень ніхто не застрахований. У власних бажаннях, а також у фінансових питаннях маємо бути реалістами. В енергетичному плані сприятливий день.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1899 році: +0,5; а найтеплішим у 2007 -  +31,3.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-