23 травня: народний календар і астровісник

23 травня: народний календар і астровісник

1276
Ukrinform
Сьогодні Симона Зілота; у кого нині свято, секрети збирання зілля і чи потішить нас Сонце у Близнюках. 

Сьогодні Симона Кананіта, який був одним із 12 апостолів і учнів Ісуса Христа.  Кананій з арамейської мови, а Зілот із грецької в перекладі означає «ревнивець». Це свідчило, що він був ревним послідовником Христа. Існує версія, що Симон Зілот був женихом на весіллі в Кані Галілейській, де Ісус сотворив своє перше чудо, перетворивши воду на вино. Симон Кананіт був кананізований ще першими християнами.

У давнину це був день, коли жінки, особливо знахарки, збирали лікарські трави. Чому саме на Симона збирали зілля – невідомо, але, скоріше за все, через те, що українське слово «зело», «зілля», виявилися для українського вуха співзвучними з Зілотом. Тож сьогодні своєрідне свято у всіх українських травників.

Обряди збирання трав були дуже цікавими. Зілля годилося заготовляти ще до сходу сонця, коли не впала роса. Жінки йшли до потаємних місць, «де півня не чути і куди не доноситься собачий гавкіт». Відшукавши потрібну рослинку, ставали обличчям на схід, хрестились і, помолившись, поверталися на захід. Зриваючи чи викопуючи її, нашіптували: «Трава-травиця, красна дівиця, не я тебе садила, не я й поливала: Господь тебе садив, Господь і поливав – всякому християнину на поміч дав!» У кожному регіоні були свої звичаї і обряди заготівлі лікарських рослин. Але об’єднувало їх те, що при збиранні зела годилося бути чистим, у свіжій і чистій білизні й одязі.

З іменинами вітайте Антонія, Таїсію.

Сьогодні 8-ий та 9-ий місячні дні. Сонце перейшло до Близнюків, тож складається досить гармонійний аспект сонячно-марсіанського циклу. Це означає, що настав час швидкого й динамічного просування в справах, але від нас теж вимагатиметься нестандартність мислення й динамічність дій. За досить короткий проміжок часу можна буде зробити набагато більше, ніж здавалося раніше. Все, що відбудеться з нами в цю добу варто сприймати як божественний урок. Дуже важливо в цей період проявляти психологічну гнучкість і не опиратися змінам – в іншому разі можуть виникнути проблеми не тільки психологічного, але й фізичного характеру. Можлива емоційна нестабільність. 

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1904 році: +0,9; а найтеплішим у 2007 - +32,2.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-