21 травня: народний календар і астровісник

21 травня: народний календар і астровісник

2633
Ukrinform
Сьогодні Іоанна Богослова; до чого буцаються вівці та сниться собака, і шукаємо заповітні точки дотику.  

Церква вшановує сьогодні пам’ять апостола і євангеліста Іоанна Богослова, якого називають апостолом любові, бо саме він усим своїм життям і працями вчив, що людина без любові не може наблизитися до Бога ні на йоту. Він був одним з 3-х учнів, котрих Христос наблизив до себе. Іоанн супроводжував Христа до останньої хвилини Його земного життя. Після Його смерті турбувався про Божу Матір як люблячий син. Після Її Успіння проповідував у Ефесі та інших Малоазійських містах. Під час гонінь на християн був засуджений до смертної кари, яку невдовзі замінили засланням на о. Патмос, де написав книгу Одкровення (грецькою Апокаліпсис). Після повернення в Ефес (бл. 95 р.) написав 4-й варіант Євангелія (Євангеліє від Іоанна). Затримався на землі найдовше за всіх апостолів.

В народі цей день називали Іваном Миколкиним, Миколкиним батьком (завтра ж бо Миколая), Іваном-Градобоєм, Іваном Головатим. А ще – Іваном-відьмарським, адже на весняного Івана чаклуни та цілителі всіх мастей збирали трави. Селяни садили огірки і гарбузи. На Поліссі казали: «Будуть гурки в градках, як корови». Ввечері палили вогнища задля доброго врожаю льону.

Цього дня підмічали: якщо худоба пожадливо їсть траву, коні фиркають і хропуть – погода зіпсується. Вівці веселі і б’ються – на дощ із грозою.

З іменинами вітайте Іванів і Арсенів.

Сьогодні 7-ий місячний день. День молитви, роботи зі словом, духами природи, стихіями. Сьогодні треба бути дуже уважним і обережним зі словами. Як сказаними, так і написаними. Дуже негативно позначатиметься і обман, будь-яка неправда. Чудовий день для спілкування – обов’язково знайдете точки дотику зі співрозмовником. Можна влаштовувати невеличкі застілля. Між іншим, досить сприятливий день і для торгівлі: сьогодні добре і продавати, і купувати. Сни віщі. Добре побачити уві сні собаку, який ластитиметься до вас – це знак зустрічі з друзями.  

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1917 році – 0, а найтеплішим у 2007 -  +32.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-