ВРП продовжила відсторонення судді Ющука

ВРП продовжила відсторонення судді Ющука

Укрінформ
Вища рада правосуддя (ВРП) продовжила строк тимчасового відсторонення від здійснення правосуддя судді Луцького міськрайонного суду Волинської області Олега Ющука у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні ВРП у четвер, інформує Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП.

"Вища рада правосуддя, заслухавши доповідача - члена Вищої ради правосуддя Вадима Беляневича, представника Генеральної прокуратури України - прокурора першого відділу управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України Віталія Шкрума; суддю Олега Ющука та його представників: адвокатів Сергія Полячука та Олександра Корюкіна, ухвалила клопотання заступника Генерального прокурора - керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н.І. задовольнити, продовжити на 2 місяці строк тимчасового відсторонення судді Луцького міськрайонного суду Волинської області Ющука Олега Сергійовича від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, до ВРП 10 травня 2018 року надійшло клопотання заступника Генерального прокурора - керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького про продовження строку тимчасового відсторонення судді Луцького міськрайонного суду Волинської області Олега Ющука від здійснення правосуддя строком на два місяці у зв'язку з притягненням його до кримінальної відповідальності.

У клопотанні вказано, що детективами Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань 27 жовтня 2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 369-2 Кримінального кодексу України (зловживання впливом).

Так, суддя Ющук підозрюється в одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення його колегою у справі про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції).

20 березня 2018 року судді Ющуку повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 369-2 КК України, складену та підписану Холодницьким.

Рішенням ВРП від 2 травня 2018 року тимчасово, до 20 травня 2018 року, відсторонено суддю Луцького міськрайонного суду Волинської області Ющука від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

У клопотанні вказано, що мотивами необхідності продовження строку тимчасового відсторонення судді Ющука від здійснення правосуддя є продовження існування обставин, які стали підставою для тимчасового відсторонення судді.

Читайте також: ВРП відсторонила ще одного суддю-хабарника

На думку представників САП, перебуваючи на посаді судді Луцького міськрайонного суду Волинської області і здійснюючи правосуддя, Ющук матиме можливість впливати на свідків у кримінальному провадженні та протиправно перешкоджатиме кримінальному провадженню іншим чином.

Крім того, у клопотанні зазначено про низку слідчих та процесуальних дій, які необхідно провести для повного, всебічного та неупередженого з'ясування всіх обставин вчинення злочину.

Окрім того, зазначається, що постановою заступника Холодницького від 16 травня 2018 року продовжено строк досудового розслідування у кримінальному провадженні до чотирьох місяців, тобто до 20 липня 2018 року.

Фото: ВРП

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-