Речі з

Речі з "Іловайського котла": депутат розповів подробиці про моторошну знахідку

Ексклюзив
Укрінформ
Депутат Криворізької міської ради, почесний куратор батальйону "Кривбас" Микола Колесник розповів про подробиці виявлення у Дніпропетровській області мішків з речами бійців з "Іловайського котла". 

Як повідомив Колесник Укрінформу, після трагічних подій 2014 року в "Іловайському котлі" залишки тіл загиблих та їхні особисті речі перевозилися у Дніпропетровську область.

"У моргах тіла, особисті речі, одяг, опис, окремий мішок - повинні були розбирати. У даному випадку керівник Таромського райвідділу поліції на той час забрав мішки з моргу з залишками речей, речами та одягом і мав провести детальний опис речових доказів. А потім, чи то йому стало моторошно, чи що, він взяв кілька бомжів і на "Газелі" ці мішки привіз на територію фермерського господарства, начебто для просушки", - розповів Колесник.

Там, за його словами, "були каски прострелені з половинами черепів, у берцях десь кістки були. Все це довго лежало, з господарства дзвонили у відділ, аби звідти приїхали і забрали. Але ж ні, так ніхто й не з'явився".

"З'явився трупний запах. Ці мішки почали розтягувати дикі собаки, бомжі крали речі, тому в фермерському господарстві склали ці мішки й прикопали шаром землі. Врешті, знаючи, що я переймаюся долею "Кривбасу", подзвонили мені", - розповів депутат.

За словами Колесника, він домовився з групою з евакуації місії "Чорний тюльпан", яка працювала по Кривому Рогу. Взяли кінооператора, апаратуру, спеціальні костюми і приїхали сюди перевірити, бо не вірили, що таке може бути.

"На другому штику лопати ми знайшли медаль батальйону "Кривбас" і дві пари берців, а потім почали копати, бо шар грунту був досить великий. Попросили трактор ковшем копнути. Коли він це зробив, ми побачили мішки, побачили форму "Правого сектору", батальйону "Миротворець" з жовтими скотчевими іловайськими пов'язками. Ми припинили всі роботи, я особисто зателефонував у "102", особисто керівництву поліції області, ми дочекалися приїзду слідчо-оперативної групи, якій дали пояснення", - повідомив депутат.

За його словами, вже потім, коли перебирали речі для опису, були знайдені й хрестики, дитячі листи, радіостанція.

"Запах такий стояв, що я досі не можу ні їсти, ні пити. Ми все зробили для того, щоб задокументувати, зробити фото й відео і тих мішків, у яких все це було, і тих, в які перекладались речові докази. Тепер слово за поліцією, внесення до ЄРДР та вивчення усіх обставин. Але мене хвилює ще й те, чи немає ще десь таких поховань наших хлопців або їхніх частин тіл. Якщо це взяти як прецедент, добре, якщо це був такий виняток із правил, а якщо таке ставлення було наших напівсепарських поліціянтів до іншого, то невідомо що ще ми можемо знайти. У мене немає довіри, я буду шукати й далі. Мені будуть допомагати серйозні люди, але я не зупинюся, поки не буду впевнений, що ми знайшли все", - зазначив Колесник.

Він додав, що їх взагалі не слід було закопувати, а ідентифікувати, брати ДНК і потім робити кремацію, просто спалювати, а не викидати на смітник. "Ці речі повинні, мабуть, ми поховати з військовими почестями. Хоч залишки кінцівок не рахуються, але оці залишки шкіри, крові, обгорілої плоті з трупним запахом - це що, не вважається тілом наших бійців?", - переконаний депутат.

Читайте також: Біля Дніпра знайшли 36 мішків з речами загиблих в "Іловайському котлі"

Як повідомляв Укрінформ, напередодні у Нацполіції заявили, що факт виявлення на Дніпропетровщині мішків з особистими речами учасників Іловайського котла розслідуватиме спеціальна комісія. У Нацполіції повідомили, що знайдені речові докази у 2014 році були передані на зберігання до фермерського господарства у зв’язку з відсутністю приміщення з відповідними санітарними нормами у відділенні поліції. З яких причин упродовж тривалого терміну за вказаними речовими доказами не було прийнято законного рішення, встановить службова перевірка.

За даними розслідування прокуратури, 29 серпня 2014 року за безпосередньою вказівкою та наказом командування генерального штабу збройних сил РФ російські військовослужбовці впритул розстріляли з важкого озброєння колони українських бійців під Іловайськом.

Загинули 366 українців, 429 воїнів зазнали поранень, 300 - потрапили в полон.

Фото: facebook.com/NikolayKolesnyk

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-