У Мінінформі відреагували на заяву представника ОБСЄ щодо затримання Вишинського

У Мінінформі відреагували на заяву представника ОБСЄ щодо затримання Вишинського

Ексклюзив
Укрінформ
Україна вдячна представнику ОБСЄ за реакцію на затримання керівника "РИА Новости-Украина" Кирила Вишинського, але навряд чи може називатися журналістом людина, яка отримала медаль РФ "За визволення Криму".

Так заступник міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін прокоментував кореспонденту Укрінформу заяву представника ОБСЄ із свободи ЗМІ Дезіра, який висловив занепокоєння через обшуки в редакції та в помешканнях співробітників "РИА Новости-Украина".

"Ми вдячні представнику ОБСЄ з питань свободи медіа за його відданість справі захисту журналістів, що також є одним з пріоритетів роботи Міністерства інформаційної політики, і ретельно вивчаємо кожну його заяву", - сказав Золотухін.

За його словами, у МІП також вітають стурбованість Дезіра щодо внесення в Державну думу РФ законопроекту, який запроваджує відповідальність за поширення журналістами інформації, що може призвести до накладення міжнародних санкцій на фізичних і юридичних осіб РФ.

"Таким чином, фактично, кожне антикорупційне журналістське розслідування в Росії буде переслідуватися державою. ОБСЄ зробило з цього приводу заяву і засудило російську сторону за такі дії в той момент, коли стало відомо про слідчі дії СБУ щодо "РИА Новости-Україна", - підкреслив заступник міністра.

Відповідну публікацію, зазначив Золотухін, можна знайти на сайті представника ОБСЄ з питань свободи медіа. "За моєю інформацією, заява ОБСЄ щодо Кирила Вишинського викликала певний подив з боку українських експертів медіа-сфери. Зокрема, у своїй заяві пан Арлем Дезір вказав, що дії СБУ, в тому числі, стосувалися редакції RT (Russia Today) в Україні. Однак в даний момент це підтверджується тільки твітом головреда RT Маргарити Симоньян. А згідно офіційної позиції МІА "Россия Сегодня" - телеканал RT не є частиною інформаційного агентства. Тобто вже є певні неспівпадіння", - звернув увагу заступник міністра.

Також, наголосив Золотухін, у заяві ОБСЄ підтверджується факт подвійного громадянства Вишинського, що заборонено українським законодавством.

"Ну, і мені насправді важко пояснити, яким чином людина, що отримала медаль Міністерства оборони Російської Федерації за успішну військову операцію по анексії Криму, в порушення усіх міжнародних договорів, дотримання яких є також завданням ОБСЄ, може називатися журналістом", - сказав заступник міністра інформаційної політики.

Читайте також: Геращенко хоче почути від ОБСЄ про порушення прав журналістів на Донбасі та в Криму

Як повідомляв Укрінформ, Служба безпеки України 15 травня провела обшук у київському офісі "РІА Новини-Україна". За даними прес-секретаря СБУ Олени Гітлянської, співробітники СБУ спільно з прокуратурою АР Крим розкрили діяльність мережі медіаструктур, підконтрольних Російській Федерації. Правоохоронці встановили, що вони використовувалися країною-агресором у рамках гібридної інформаційної війни проти України.

Також в СБУ повідомили про затримання керівника порталу "РИА Новости-Украина" Кирила Вишинського.

У середу його етупають з Києва до Херсона. Прокуратура Автономної Республіки Крим має направити клопотання до суду про обрання запобіжного заходу для Вишинського протягом дня 16 травня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-