Уряд цього тижня щодня спілкуватиметься з громадськістю - Стадник

Уряд цього тижня щодня спілкуватиметься з громадськістю - Стадник

Фото
936
Ukrinform
В Україні вперше з 7 по 11 травня 2018 року проходить "Тиждень відкритого уряду". Це відбувається в рамках однойменної міжнародної ініціативи.

Як повідомила керівник управління забезпечення доступу до публічної інформації Секретаріату Кабінету міністрів України Роксолана Стадник кореспонденту Укрінформу, щодня представники Кабінету міністрів будуть проводити різні заходи за участю громадськості.

"Влада, яка не спілкується з громадянами, не відчуває їх проблеми та не реагує на них, не матиме історій успіху. Завдання уряду – зробити максимум для того, щоб громадяни побачили зміни у ставленні до розгляду їх проблем органами виконавчої влади, відчули нову якість надання державних послуг", - сказала Стадник.

Вона нагадала, що у понеділок старт тижню дав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, який підкреслив, що "Тиждень відкритого уряду" – це не формальний захід, а можливість розуміти один одного і далі формувати порядок денний роботи. Учасники заходу мали можливість ознайомитися з інформацією про важливі напрямки реалізації в Україні цієї міжнародної Ініціативи, обговорили урядово-громадську ініціативу "Разом проти корупції", реформу державної служби, прозорість закупівель, взаємодію поліції та громади, прозорість видобувних галузей.

Серед ключових досягнень Відкритого уряду в Україні базові адміністративні послуги надаються через "єдине вікно" – Центри надання адміністративних послуг. В Україні функціонує 756 ЦНАП, з них 88 в об’єднаних територіальних громадах; щоденно вони надають понад 47 тис. послуг, зокрема з реєстрації бізнесу та нерухомості, відведення земельних ділянок, видачі документів дозвільного характеру. Збільшується кількість ЦНАП, що надають послуги з видачі паспорту громадянина України та закордонного паспорта.

Читайте також: Ключовими питаннями для влади є діалог та відкритість - Прем'єр

Впроваджуються електронні адміністративні послуги. Нині он-лайн надається понад 50 адміністративних послуг, але до кінця наступного року он-лайн можна буде отримати вже 100 послуг.

Також функціонує електронна система публічних закупівель "ProZorro". Через неї проведено вже понад 1,5 млн закупівель очікуваною вартістю 822,17 млрд грн; завдяки її використанню економія бюджетних коштів склала 40,82 млрд грн.

Крім того, функціонує Єдиний веб-портал використання публічних коштів, на ньому оприлюднюються документи та трансакції понад 43 тис. суб’єктів господарювання, запроваджується механізм перевірки інформації про кінцевих бенефіціарних власників. Україна першою приєдналася до Глобального реєстру бенефіціарних власників.

Активно працює Портал відкритих даних data.gov.ua. На сьогодні опубліковано вже понад 38 тис. наборів даних більше ніж 2 400 розпорядників.

Прийнятий закон щодо доступу до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму. Серед усіх європейських країн саме Україна має найбільш ліберальне законодавство в сфері доступу до архівів КДБ. І на даний час створюється Галузевий державний архів Українського інституту національної пам’яті.

"Уряд схвалив і направив на розгляд Верховної Ради проект закону "Про публічні консультації". Мета законопроекту - запровадити стандарти проведення консультацій всіма органами державної влади та органами місцевого самоврядування", - додала Стадник.

У рамках "Тижня відкритого уряду" в Україні 10 травня 2018 року також відбудеться відеоконференція "Ініціатива "Партнерство "Відкритий уряд": можливості для спільного створення" за участю представників громадських організацій з регіонів.

Партнерство "Відкритий уряд" є багатосторонньою ініціативою - платформою для національних реформаторів. Ініціатива була започаткована в 2011 році в рамках сесії Генеральної Асамблеї ООН за сприяння урядів та громадських організацій Бразилії, Сполучених Штатів Америки, Індонезії, Мексики, Норвегії, Філіппін, Південно-Африканської Республіки, Великої Британії. До Ініціативи приєдналися понад 70 країн. Україна долучилася у 2011 році.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>