Афганський генерал допоможе повернути в Україну солдата, який був 30 років у полоні

Афганський генерал допоможе повернути в Україну солдата, який був 30 років у полоні

1745
Ukrinform
На Волинь прибув військовий радник комітету оброни сенату Ісламської республіки Афганістан генерал Дашти Ісмаель - він обіцяє сприяти поверненню на батьківщину Ігоря Білокурова, який 30 років тому потрапив у полон і вважався зниклим безвісти.

Про це повідомляє прес-служба Волинської обласної ради.

"Сьогодні на Волинь з дипломатичною місією прибув генерал Дашти Ісмаель - військовий радник комітету оброни сенату Ісламської республіки Афганістан. Спільно з Волинською обласною організацією Української спілки ветеранів Афганістану, яку очолює депутат облради Григорій Павлович, генерал Дашти Ісмаель вивчає питання про повернення в Україну полоненого Ігоря Білокурова з Любешівщини", - йдеться у повідомленні.

Генерал зустрівся із заступником голови обласної ради Романом Карпюком, радником голови Вячеславом Рубльовим та депутатами облради і пообіцяв особисте сприяння та пошук легального механізму повернення бранця на рідну землю.

Попри те, що частина інформації наразі не розголошується, всі сторони сподіваються на позитивний результат дипломатичної місії Дашти Ісмаеля.

Читайте також: В Афганістані знайшовся волинянин, якого 30 років вважали зниклим на війні

Як зазначили в облраді, повернення бранця ускладнюється тим, що посольства України в Афганістані нема. Крім того, навіть якщо буде точне підтвердження, що знайдений дійсно є Ігорем Білокуровим з Любешівщини, на офіційному рівні важко застосувати практики повернення з полону, які існують в міжнародному праві. Солдат був громадянином Радянського Союзу - країни, якої вже немає. Українського громадянства в нього немає.

В облраді нагадали, що на початку квітня Україну облетіла сенсаційна історія про бранця, знайденого в Афганістані. Є інформація, що він може бути колишнім солдатом Радянського Союзу, який вважався зниклим безвісти, - Ігорем Білокуровим із села Велика Глуша Любешівського району. В нього є мама та брат із сім'єю. Зараз він живе у провінції Балх. Знайшла чоловіка експедиція, яка займається пошуком водоносних пластів в Афганістані.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>