МОЗ заперечує зв`язок між вакциною та смертю дитини на Тернопільщині

МОЗ заперечує зв`язок між вакциною та смертю дитини на Тернопільщині

933
Ukrinform
МОЗ вважає, що розпорядження про тимчасову заборону серії вакцин АКДП та ІПВ має бути скасовано - летальний випадок на Тернопільщині не має відношення до використання препаратів.

Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я.

"Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками має відкликати раніше видане розпорядження про тимчасове вилучення вакцини Імовакс Поліо та вакцини для профілактики дифтерії, правця та кашлюку.

Регіональна група оперативного реагування надала результати розслідування летального випадку дитини в Тернопільській області, що збігався у часі з проведенням імунізації. Результати доводять відсутність причинно-наслідкового зв`язку між проведенням імунізації та смертю", - йдеться у повідомленні.

У Міністерстві зазначили, що відповідно до п.3.1.3. Наказу МОЗ України № 809 від 22.11.2011 року, Держлікслужба має право встановити тимчасову заборону обігу лікарських засобів на території України у разі «надходження від МОЗ України та територіальних органів Держлікслужби України повідомлення про непередбачувані побічні реакції та/або смерть людини внаслідок застосування серії або серій лікарського засобу до розслідування їх причин».

Водночас, експерти Держлікслужби не мали жодних фактів щодо того, що смерть дитини може бути пов`язана із застосуванням вакцини, тож видане розпорядження є необгрунтованим, наголошують у МОЗ.

Читайте також: В Україні тимчасово заборонили дві вакцини через летальні випадки

Наразі Міністерство охорони здоров`я працює над удосконаленням порядку встановлення тимчасової заборони імунобіологічних препаратів, щоб уникнути подібних непорозумінь у майбутньому.

В МОЗ окремо наголосили, що зараз Україна показує позитивну динаміку в зниженні випадків дитячої смертності. "Смертність дітей у віці до 5 років знизилася з 5491 випадку у 2010 році до 3610 випадків у 2016 році. Того ж 2016 року рівень дитячої смертності дітей до 1 року складав 2955 випадків. Це близько 8 смертей на день, і інколи трапляється так, що смерть дитини збігається з вакцинацією в часі. Усі випадки дитячих смертей були розслідувані, причина смерті встановлена. Жодної смерті внаслідок вакцинації не зафіксовано", - йдеться у повідомленні.

Водночас, протягом 2017 року було проведено 1 361 776 щеплень. У тому числі - 120 584 дітям проведено щеплення проти поліомієліту (ІПВ), 192 004 проведено щеплення проти дифтерії, кашлюку та правця. Усі вакцини в Україні - безпечні, прекваліфіковані Всесвітньою організацією здоров`я та мають багаторічний позитивний досвід застосування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>