“Північний сокіл — 2018”: із Гренландії повернулися українські льотчики

“Північний сокіл — 2018”: із Гренландії повернулися українські льотчики

Фото
1697
Ukrinform
В Україну повернулися військові льотчики транспортної авіації Повітряних Сил ЗС України, які на о. Гренландія на військово-транспортному літаку Іл-76 впродовж чотирьох тижнів виконували завдання українсько-данської операції з перевезення пального “Північний сокіл — 2018”.

Про це повідомляється на сайті МО України.

Зазначається, що українські військові льотчики вже десятий рік поспіль в екстремальних полярних умовах на острові Гренландія беруть участь в українсько-данській операції з перевезення пального літаком з авіабази ВПС США “Туле” на данську полярну станцію “Норд”. Очолював роботу українських авіаторів полковник Сергій Артеменко.

“Ми літали щодня по два рейси. Польоти дуже ускладнювали обмежена видимість, безорієнтирна місцевість, магнітне схилення, віддаленість запасних аеродромів, швидка зміна метеорологічних умов, а також складне обслуговування авіаційної техніки та обмежена кількість навігаційних засобів”, — зазначив керівник операції.

Практично за неповний місяць військові льотчики налітали понад 100 годин у полярному небі, загалом було здійснено більше 25 місій, що склало понад 50 рейсів з авіабази ВПС США “Туле” на данську полярну станцію “Норд” на острові Гренландія. При цьому, було перевезено майже 719 тис. літрів пального у внутрішніх баках літака та понад 25 тонн іншого вантажу.

Читайте також: На Вінниччині стартував авіафестиваль "Крила Дністра-2018"

Завданнями цьогорічної операції було заплановано перевезення літаком Іл-76 Повітряних Сил Збройних Сил України 500 тис. літрів палива.

Фото: mil.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-