Більшість українців хочуть радикальних змін

Більшість українців хочуть радикальних змін

660
Ukrinform
Майже 70% опитаних українців вважають, що Україні потрібні радикальні перетворення. 

Про це заявив засновник соціологічної групи “Рейтинг” Ігор Тищенко, презентуючи в Укрінформі результати соцопитування,  проведеного групою у квітні 2018 року.  

“Поступово зростає маркер “країні потрібні радикальні зміни". 70% опитаних вважають, що країні потрібні радикальні зміни, ще 10% - хай лишається як зараз, аби не гірше і 16% - краще повернути все, як було раніше”, - сказав він.

При цьому у середовищі електоральних груп, за винятком прихильників чинної влади, кількість тих, хто вимагає змін, перевищує кількість прихильників стабільності або повернення в минуле. Відносно вищий запит на повернення у зворотньому напрямку серед симпатиків Юрія Бойка, Вадима Рабіновича та Олега Ляшка (більше 20%), на стабілізацію - у прихильників Петра Порошенка (45%). Найбільше прагне змін молодь (до 40 років).

Згідно з результатами дослідження, 75% опитаних вважають, що справи в Україні йдуть у неправильному напрямку, 14% - висловлюють протилежну думку, 11% - вагаються з оцінками у цьому питанні. Відносно менше песимізму висловлюють жителі Києва та Подільського кластеру (Вінницька та Хмельницька області), найвищий рівень критики — у регіонах Півдня та Сходу.

Поруч із цим результати дослідження  засвідчили, що у суспільстві зростає вимога на модернізацію політичного середовища. Так, 46% опитаних висловили готовність підтримати нові політичні проекти і лише третина голосувала б за нинішні партії, які представлені у Верховній Раді. 

Два основні очікування від майбутнього президента України - припинення військових дій на сході та посилення боротьби з корупцією. Ще 38% респондентів заявили, що очікують  від нового глави держави відродження промисловості, майже чверть - підвищення якості медицини та соціальних стандартів, 16% - зменшення впливу олігархів на політику, 11% - відродження аграрного сектору, 7% - стимулювання розвитку бізнесу.

Під час дослідження також встановлено, що у суспільстві поступово зростає попит на наведення порядку в країні, навіть якщо для цього доведеться піти на обмеження демократичних принципів і свобод. Такий розвиток подій підтримали 70% опитаних, за збільшення свободи, демократії за умови відсутності порядку висловилися лише 15% респондентів.

Читайте також: Українцями почуваються дедалі більше жителів Донеччини

Як заявили в соціологічній групі “Рейтинг”, опитування охоплювало населення України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом населення. Вибіркова сукупність - 6 тис. респондентів. Заявлена помилка репрезентативності дослідження - не більше 1,5%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>