В УПЦ МП перекрутили “по-своєму” заяву Константинополя

В УПЦ МП перекрутили “по-своєму” заяву Константинополя

9987
Ukrinform
Глава відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП, протоієрей Микола Данилевич стверджує, що Константинопольський патріархат має погодити питання української автокефалії зі всіма помісними православними церквами.

Про це він заявив, коментуючи на своїй сторінці у Фейсбук текст «Комюніке Святого і Священного Синоду».

Зокрема, повідомивши, що на офіційному сайті Константинопольського патріархату з’явилася інформація про те, що питання автокефалії України прийнято до розгляду і тому Вселенський Патріарх «вирішив у зв’язку з цим мати близьке спілкування з іншими Православними Церквами», протоієрей робить висновок: «Константинопольський патріархат... має погодити питання української автокефалії зі всіма Помісними Православними Церквами».

Утім, в оригінальному тексті заяви про “погодження” та ще й “зі всіма” взагалі не зазначено. Натомість у документі йдеться лише про “...тісну співпрацю та координування зі своїми сестринськими Православними Церквами”. (Детальніше про це тут).

На прохання Укрінформу перекладач з латинської та грецької мов, кандидат філологічних наук Львівського державного університету імені Івана Франка Богдан Чернюх, зробив переклад з оригінального тексту “комюніке”, опублікованого на офіційному сайті Вселенського патріархату грецькою мовою (червоним виділено саме ту частину тексту, яку на свій лад трактує Данилевич).

«Святий і Священний Синод під головуванням Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія (...) вирішив тісно спілкуватися з рештою сестринських Православних Церков щодо інформування та координації цього питання» - йдеться в фаховому перекладі.

Читайте також: Грамота Діонісія: документальне свідчення анексії Української православної церкви

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха із проханням видати Томос щодо автокефалії православної церкви в Україні.

18 квітня глава держави офіційно прийняв від ієрархів УПЦ КП та УАПЦ звернення для передачі Вселенському патріарху Варфоломію про надання українській церкві Томосу про автокефалію з підписами усіх архієреїв, які підтримали це рішення.

Верховна Рада 19 квітня ухвалила постанову про підтримку звернення Президента України до Вселенського патріарха Варфоломія щодо створення Єдиної помісної української православної церкви.  Відповідне рішення підтримали 268 народних депутатів.

22 квітня було повідомлено, що Вселенський патріархат розпочинає процедури, необхідні для надання автокефалії українській православній церкві.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>