24 квітня: народний календар і астровісник

24 квітня: народний календар і астровісник

1244
Ukrinform
Сьогодні Антипи-Водогона; чи буває теплішим квітень від травня і готуємось до екзаменів.

Сьогодні священномученика Антипи Пергамського, котрий був учнем Іоанна Богослова. Антипа проповідував християнство, за що язичники кинули його у черево розпеченого полум’ям мідного вола у храмі Артеміди. Християни таємно поховали святого, а згодом на його могилі побудували храм. Мощі Антипи замироточили, а його гробниця стала місцем паломництва.

Антипі молилися від сильного зубного болю. Мабуть саме тому цей святий вважається покровителем стоматологів. А ще на Антипу часто припадав пік повеней. «Антипа води розпустив», - казали старі люди. Якщо вода розливалася широко, то варто було очікувати врожайного року: «Була б водиця, а хліб народиться». Вітер дме вночі – з’явиться вдень вода, тобто занегодить. Якщо вітер до вечора не стихає і напрямок його не міняється проти ходу годинникової стрілки – ознака тривалих опадів. А ще зауважте: ні холоднішим від березня, ні теплішим від травня квітень не буває. 

З іменинами вітайте Івана і Григорія.

Нині вже 10 місячний день. Чудовий день для бізнесу, торгівлі та вирішення фінансових питань, початку будь-якої важливої справи. А ще цього дня добре здавати екзамени і спілкуватися з вищими інстанціями, начальством. Існує висока вірогідність того, що вас не тільки вислухають, але й почують. Тож одразу з порогу просіть про підвищення зарплати. Втім, є й декілька застережень: день не надто сприятливий для подорожей і переїздів. На додачу не забудьте смачно поїсти й випити келишок доброго винця. Це підсолодить вам гірку пігулку відмови в підвищенні зарплати. А ще сьогодні вкрай небезпечно перепрацьовувати. Що ж: цілком логічно…

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1893 році: –5,5; а найтеплішим у 1950 - +27. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-