Київ лідирує за кількістю укладених декларацій з лікарями - МОЗ

Київ лідирує за кількістю укладених декларацій з лікарями - МОЗ

1330
Ukrinform
В Україні вже підписано понад мільйон декларацій про вибір лікаря, найбільше - у Києві, Харківській, Вінницькій, Донецькій та Дніпропетровській областях.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

“На третій тиждень кампанії «Лікар для кожної сім’ї» в електронній системі охорони здоров’я зареєстровано 1 191 313 декларацій. За кількістю підписаних декларацій лідирує місто Київ з 157 тисячами декларацій. На другому місці Харківська область (134 889 декларацій), на третьому — Вінницька область (116 683 декларації), на четвертому — Донецька область — понад 116 тисяч декларацій і на п’ятому місці — Дніпропетровська область (98 024 декларації)”, - йдеться у повідомленні.

У МОЗ зазначають, що кількість підписаних декларацій залежить не тільки від активності пацієнтів, а й від чисельності населення та кількості закладів, що вже підключені до електронної системи та розпочали підписання декларацій.

“73% пацієнтів, які підписали декларації, обирають сімейних лікарів. Саме сімейних лікарів у системі зареєстровано найбільше — 11 822 спеціалісти. Загалом підписувати декларації можуть уже понад 18 тисяч лікарів”, - поінформували у міністерстві.

Зазначається, що до системи “Електронне здоров’я” станом на 20 квітня підключено 1031 комунальний заклад, який надає первинну медичну допомогу, і щодня долучаються нові. 

Водночас у МОЗ підкреслили, що основна проблема в обслуговуванні пацієнтів під час вибору лікаря - відмова у підписанні декларації через місце реєстрації. У цьому зв'язку відомство нагадує: вільний вибір лікаря є основою кампанії “Лікар для кожної сім’ї” та принципу змін у моделі фінансування системи охорони здоров’я «гроші ходять за пацієнтом”.

Читайте також: ЮНІСЕФ доставив в Україну 800 тисяч доз вакцини від кору

Як повідомляв Укрінформ, 2 квітня в Україні стартувала загальнонаціональна кампанія з вибору лікаря первинної ланки “Лікар для кожної сім’ї”. Українці отримали можливість вибрати свого лікаря - терапевта, педіатра або сімейного лікаря - незалежно від місця реєстрації. Для цього потрібно прийти до обраного фахівця з документами та укласти з ним декларацію про надання послуг первинної медичної допомоги. Усі дані про пацієнта вносяться до електронної системи охорони здоров'я, на підставі цього лікарі будуть отримувати оплату від держави за надання медичних послуг кожному конкретному громадянину.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>