Україна і США спільно боротимуться з міжнародним наркотрафіком - Аваков

Україна і США спільно боротимуться з міжнародним наркотрафіком - Аваков

Фото
418
Ukrinform
Україна і США співпрацюватимуть у боротьбі з міжнародним наркотрафіком.

Про це йшлося під час зустрічі міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з адміністратором Управління протидії наркозлочинності Мін`юсту США Робертом Паттерсоном, повідомляє прес-служба МВС.

«Для нас дуже важлива співпраця з іноземними правоохоронними органами, зокрема в питаннях протидії наркозлочинності. Адже сьогодні злочинні угруповання діють не тільки в рамках кордонів однієї країни. Вони активно використовують інноваційні технології, цифрові платіжні платформи та віртуальну криптовалюту. І в цьому випадку, для збору електронних доказів, необхідно організувати взаємодію з іншими органами, в тому числі й на міжнародному рівні», - зазначив Аваков.

Він повідомив, що сторони погодили Меморандум про співробітництво між Національною поліцією України та Управлінням протидії наркозлочинності Мін'юсту США.

«Сьогодні ми на завершальному етапі підготовки меморандуму про співпрацю і сподіваємося на плідну роботу. Окрім цього, наші поліцейські пройдуть навчання в DEA, а Управління вирішило направити свого фахівця для постійної роботи та консультування до України», - додав очільник МВС.

Як поінформував перший заступник голови Нацполіції В`ячеслав Аброськін, українська й американська сторони дійшли домовленості про створення спільної контактної групи «Україна - Туреччина - DEA» для протидії транскордонним організованим злочинним групам та незаконному обігу наркотиків.

«Ми плануємо створити спільну групу для боротьби із міжнародним наркотрафіком, а також для обміну оперативною інформацією», - зазначив Аброськін.

Читайте також: Українські дипломати готуються до найгіршого сценарію на Донбасі

Він додав, що у Нацполіції триває робота над реформуванням підрозділів протидії наркозлочинності.

Управління боротьби з наркотиками (DEA) — агентство у складі Міністерства юстиції США, що займається виконанням федерального законодавства про наркотики. У повноваження агентства входить не лише контроль за обігом наркотиків усередині країни, а й припинення виробництва цих речовин в іноземних державах. Наразі в DEA налічується понад 4600 спеціальних агентів, 680 аналітиків і 4100 співробітників допоміжного персоналу, включаючи фахівців-хіміків, слідчих по контролю за витоком прекурсорів та наркотичних ліків і адміністративних фахівців.

Фото: Департамент комунікації МВС України

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>