Кириленко назвав передумову війни на Донбасі та окупації Криму

Кириленко назвав передумову війни на Донбасі та окупації Криму

Укрінформ
Ключовим моментом підготовки Путіна до війни проти України стало руйнування української ідентичності в Криму і на Донбасі. Нині ж для України політика національної ідентичності є основною при створенні нової моделі безпеки.

На цьому наголосив під час XI Київського безпекового форуму віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Перед початком російської агресії питання національної ідентичності розглядалося дуже вузько. Як політичне чи лінгвістичне, але  в жодному разі не як важливе питання безпеки. З 2014 року і по сьогодні такі питання, як українська мова, політика національної пам'яті, національної ідентичності, стали основними моментами створення нової моделі людської безпеки в Україні", - підкреслив віце-прем'єр-міністр. 

Він нагадав, що російська війна проти України готувалася довгий час - і на Кримському півострові, і на Донбасі. Це була особлива частина всієї попередньої політики Путіна по відношенню до України. 

"Ключовим моменом цієї політики було руйнування української національної ідентичності, особливо на цих територіях. І потужне просування тематики і бачення "руського міра" на цих територіях. Підхід був дуже простий - немає української мови на цих територіях. А це означає, що немає української ідентичності. І це означає, що люди, які живуть на цих територіях, - не українці, а росіяни. І це означає, що їх необхідно захищати російськими військами, і наступні кроки повинні бути -  або  анексія, або самопроголошення так званих народних республік", - сказав Кириленко. 

Він зазначив, що протягом тривалого часу українське керівництво не зосереджувалось на питаннях національної ідентичності. Таких, як українська мова - як ключовий маркер української національної ідентичності, захист і розвиток української мови в цілому, повага до справжньої української історії та до національної пам'яті. Нині ж ці питання на порядку денному і вони є визначальними. 

"За останні 3-4 роки  уряд і парламент впровадили три ключові речі. По-перше, це ухвалення парламентом закону про декомунізацію. По-друге, посилення позиції української мови на телебаченні, на радіо та в школах, у системі освіти. І, по-третє, захист українського інформаційного простору. Це і ринок кінематографу, і ринок книжковий, і ринок ЗМІ тощо. І захист цей - від різних проявів російської пропаганди. Це говорить нам про початок засадничих, ключових, хоча й складних, тривалих процесів ментальної деколонізації України", - сказав Кириленко.

Читайте також: На Донбасі знаходиться 478 російських танків та 35 тисяч бойовиків - Аваков

Віце-прем'єр додав, що для України це надзвичайно важливо, оскільки з ХVІІ століття вона була під окупацією Росії. І ключовим для захисту гуманітарного простору України в умовах потужної російської пропаганди є подальша співпраця з європейськими і трансатлантичними партнерами. 

"Нещодавні інциденти у Великобританії та інших країнах демонструють ще раз, що незаконна діяльність Росії безмежна, але на неї треба реагувати за допомогою відповідальних і рішучих  дій", - наголосив він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-